На Конференції з відновлення у Токіо обговорять проєкти, які планують реалізувати на заході України – Nikkei Asia

Гендиректор ДТЕК Максим Тімченко. Фото: Nikkei Asia

Очікується, що у Конференції з відновлення України, яка відбудеться в Токіо 19-20 лютого, візьмуть участь понад 30 українських компаній.

Про це повідомляє Nikkei Asia, передає Укрінформ.

На конференції японські компанії та організації приватного і державного секторів, ймовірно, підпишуть меморандуми про взаєморозуміння з українськими колегами. Реалізація проєктів може розпочатися вже цього року, переважно на заході України.

Делегація українських компаній також візьме участь у двосторонньому форумі з ділового обміну, який наступного дня проведуть Торгові палати України, Японії та Токіо.

Організатором візиту є Торгово-промислова палата України.

Серед можливих галузей співпраці – енергетика, інфраструктура та сільське господарство з метою збільшення інвестицій в Україну.

Генеральний директор найбільшої приватної енергетичної компанії в Україні – ДТЕК – Максим Тімченко в інтерв’ю Nikkei Asia зазначив, що компанія обговорює з японськими партнерами постачання для модернізації електромереж, проєкти з відновлюваних джерел енергії, а також питання акумуляторних батарей або іншого обладнання, що може бути вироблене в Японії.

Завдяки інвестиціям у сонячну та вітряну енергію, загальна потужність відновлюваної генерації ДТЕК сягнула 1900 мегаватів, що еквівалентно енергоспоживанню Київської області.

За словами Тимченка, «у воєнний час набагато безпечніше будувати децентралізованішу генерацію електроенергії», таку як сонячні та вітряні електростанції, ніж великі електростанції, що працюють на викопному паливі. Останні вразливіші для військових ударів, додав він.

Тимченко висловив сподівання, що під час візиту до Токіо відбудеться «дуже конкретна дискусія з японськими компаніями, банками та установами».

Як повідомлялося, лідери Японії та України, Фуміо Кісіда та Президент Володимир Зеленський у листопаді 2023 року домовилися про проведення конференції, присвяченій економічній реконструкції України, яка відбудеться у Токіо 19 лютого.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі із міністеркою закордонних справ Японії Йоко Камікавою 7 січня у Києві обговорив низку питань, серед яких, зокрема, підготовка до Конференції з відновлення в Токіо.

Йоко Камікава підтвердила, що японська сторона готує для підписання низку важливих документів.

оренда квартири Львів

Новини