У Львівській політехніці створюють бойових роботів для української армії
- Вівторок, 07 вересня 2021
Бойових роботів для української армії створюють викладачі Львівської політехніки. Їх основна мета замінити військових в критичних ситуаціях.
Роботи можуть перевозити зброю і техніку, самостійно здійснювати розвідку і навіть завдавати удару.
Конструктори сподіваються, що зовсім скоро машини не тільки посилять Збройні сили України, а й допоможуть зменшити людські втрати, повідомляє АрміяInform.
За словами інженер-механіка, доктора технічних наук, доцента кафедри автомобілебудування НУ «Львівська Політехніка» Романа Зінька, роботи розпочалися ще у 2014 році з початком російської агресії. Фактично всі напрацювання доводилося створювати з «нуля».
«Звісно, зі світовими гігантами й іншими професіоналами важко конкурувати, але напрацювання НУ «Львівська Політехніка» доволі суттєві», – каже Роман Зінько.
[media=1025]
Зокрема, нині винахідники відпрацьовують можливість використання групи роботів. Йдеться про так звані бойові рої. Також працюють над вдосконаленням окремих елементів бойових роботизованих машин. На відміну від інших держав, що не воюють, Україна має унікальну можливість випробовувати комплекси і платформи в бойових умовах.
Уже створено 11 типів макетних, експериментальних та дослідних мобільних робототехнічних платформ, комплексів і їхніх модифікацій масою від 15 до 200 кг. Вони належать до розвідувальних, розмінувальних, транспортних, охоронних і навчальних класів машин.
Зараз тривають зустрічі з представниками Збройних Сил, під час яких обговорюють можливості подальшої співпраці.
Роман Зінько розповів, що наразі машинами керують дистанційно з пультів. Пізніше планується впроваджувати елементи штучного інтелекту. Тобто, якщо машина рухається за кількасот метрів від оператора і на її шляху виникає перешкода, то у програмному забезпеченні будуть встановлені стандартні процедури, щоб робот міг працювати навіть у разі втрати зв’язку.
«В кінцевому результаті плануємо створити штучний інтелект з відповідними нейромережами, за допомогою якого комплекси працюватимуть без втручання людини, – зазначив інженер.
Проєкт зі створення роботизованої техніки фінансують спонсори, вкладають і власні кошти. Допомога може бути не лише фінансово, а й у постачанні складників для роботів, виготовленні окремих деталей.
Новини
- Сьогодні
- 22 Грудня
- Більше новин