У Львівській міськраді 30 львів’ян посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія»  

Фото: ЛМР

30 львів’ян отримали «Почесний знак Святого Юрія». Це нагорода, яку присвоюють за видатні заслуги перед містом. У Ратуші нагороджували військовослужбовців за виняткову жертовність та героїзм посмертно. Відзнаки вручали родичам полеглих героїв.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Зшиті ниткою пам’яті, роз’ятрені рани від болю втрати, який не гоїть час.

 «Почесним знаком Святого Юрія» вшановують поіменно. Кожного львів’янина, який бився за вільну від окупанта українську землю, але, на жаль, здобув небо.

«Відважний хлопчик, який ходив до церкви, був пластуном, який їздив по всьому світу… А потім росіяни напали на Україну і він вирішив, що треба повертатися», – говорить батько загиблого Артемія Димида Михайло Димид.

«Дуже сильні обстріли і осколкові поранення такі множинні були, що він загинув. Я надіюсь, що миттєво загинув. Він львів’янин, народився у Львові, 25 років повних у нього було. І тепер через дорогу від місця народження спочиває», – розповідає мама загиблого Михайла Міхеєва Анна Киришецька.

Фото: ЛМР

29 травня 30 «Почесних знаків Святого Юрія» вручили тим, хто загинув з початку повномасштабного вторгнення: батькам, дружинам, дітям.

«Для мене ця нагорода є дуже цінна. Хоча дуже боляче там бачити слово «посмертно». Але приємно, що місто шанує кожного свого воїна, не дає забути. Таку ініціативу має підхопити кожне місто, щоб ми пам’ятали всіх своїх героїв», – каже дружина загиблого Олександра Спринчане Богдана Спринчене.

Нагороду «Почесний знак Святого Юрія» присвоєно 200 львівянам-захисникам. 64 з них захищали Україну з 2014 року, а 136 – боронили країну із 2022 року.

Фото: ЛМР
оренда квартири Львів

Новини