У Львівській міськраді пообіцяли до літа здати перший будинок для поранених українців

Фото: ЛМР

На вулиці Миколайчука у Львові розпочали будівництво соціального житла, де проживатимуть поранені внутрішньо переміщені особи. Загалом побудують 8 будинків, розрахованих на 700 людей. У першому будинку вже облаштували фундамент, залили бетон та почали встановлювати будівельні конструкції.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів керівник ЛКП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Юрій Теліпський.

«Це дві окремі ділянки, розташовані поруч. На кожній з них буде збудовано 4 невеликих житлових будинки. Тобто, в загальній кількості їх буде 8. Зараз ми будуємо перший будинок на 5 поверхів.

Була підписана угода між Львівської міськрадою та Єврокомісією 15 грудня 2022 року.  Загалом Львів долучився до програми, яка працює по всій Україні. Ще Чернівці, Житомир будують таке соціальне житло. Місто Львів отримало найбільшу частину цих коштів з цієї програми – це 19,5 мільйонів євро. Але треба розуміти, що ця сума передбачає вартість: проєктних робіт, технагляду, авторського нагляду, аудиту і будівництва. Власне, вартість самого будівництва – приблизно 17,4 млн євро», – пояснює посадовець.

Він зазначає, що будинки планують здавати «під ключ»: з ремонтом та меблями. Такою є вимога донора. Також особливістю львівських будинків буде те, що вони будуть інклюзивними.

«В нас – специфічніший проєкт, аніж в інших міст, оскільки ми підписали цю грантову угоду для людей, які потребуватимуть реабілітації. І загалом ці будинки стануть невід’ємною частиною UNBROKEN тому, що ці вони розташовані на Миколайчука, де буквально за декілька метрів є UNBROKEN. Відповідно, оця вся екосистема буде взаємодіяти одна з одною», – говорить Юрій Теліпський.

Юрій Теліпський, скриншот з відео «Першого Західного»

Також будинки будуть відповідати вищому класу енергоефективності: вони будуть мати сонячні панелі, теплові насоси, відтак, зможуть бути на автономному живленні в разі надзвичайних ситуацій. За гроші міста там будуть побудовані безпечні укриття.

В цьому соціальному житлі зможуть жити люди, які проходять реабілітацію разом зі своїми сім’ями.

«Для людини, яка проходить реабілітацію, дуже важливим є психологічний фактор – відчуття сім’ї поруч. Це те, чого позбавлені люди під час самого лікування. Але їм потрібно звикнути до життя. І ця квартира, і поруч сім’я, будуть максимально сприяти подальшій адаптації», – пояснює посадовець.

Стратегію поселення і критерії відбору мешканців у міськраді наразі відпрацьовують разом з донорами.

За словами Теліпського, планується, що люди зможуть там мешкати до 1 року. При цьому оплату комунальних витрат бере на себе місто.

До літа підрядники обіцяють закінчити перший будинок.

оренда квартири Львів

Новини