У Львівській міськраді закликають встановлювати сонячні панелі на будинках. Охочим обіцяють часткову компенсацію

Фото: ua-energy.org

Світло буде навіть при відключеннях. Львівські ОСББ та ЖБК закликають встановлювати на дахах будинків сонячні батареї. Нині у місті діє одразу дві програми компенсації за альтернативну енергетику. Крім того, містян готові навчити як все правильно зробити.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

У мерії кажуть, що до міської програми енергоефективності «Теплий дім», що діє у Львові з 2015 і передбачає до 30% відшкодування кредиту на закупівлю альтернативних джерел, цьогоріч додалась і державна «Енергодім».

«Вона фінансується з грантових коштів Європейського союзу. Суть програми «Енергодім» в тому, що ви можете отримати 70% компенсації вартості сонячних панелей та акумуляторів», – розповідає начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Нині у Львові вже є декілька ОСББ із встановленими на дахах сонячними полями. 3,5 місяці – саме таке поле живить один із будинків на вулиці Торф’яній. 32 сонячних батарей на даху достатньо, щоб у будівлі у разі вимкнень світла ще 12 годин працювала техніка.

«Це  замки, камери провайдерів, освітлення, ліфти, насосна станція, бойлери в нас є для прибиральниць», – пояснює голова правління ОСББ «паркові вежі» Олег Панчишин.

 Обладнання – дороге. Така станція, а  це не лише панелі, але й інвертори і акумулятори, які потрібні, щоб все працювало, коштувала майже 1 млн грн.  Зате нині ОСББ економить.

Олег Панчишин, скриншот з відео «Першого Західного»

«На цей час наша платіжка за електроенергію мала би складати 6 тисяч гривень, але сплачувати ми будемо лише 2 тисячі гривень. Це за рахунок того, що станція заміщає дві третини необхідної нам електроенергії», – продовжує Олег Панчишин.

Працює така станція не лише у сонячну погоду, але й коли хмарно і навіть узимку.

Якщо зацікавились альтернативними джерелами енергії, 6 червня в Личаківській райадміністрації о 16.00 відбудеться відкрита презентація програми «Енергодім». Зокрема, там розкажуть які будинки можуть долучитись, на які суми компенсації можна розраховувати і які документи потрібно зібрати.   

оренда квартири Львів

Новини