У Львівській обласній раді підтримали ініціативу громадського обговорення пам’ятника Коновальцю

Фото: lpnu.ua

На засіданні постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради сьогодні, 5 червня, обговорили питання затвердження концепції громадського простору та пам’ятника Євгенові Коновальцю.

Про це повідомили в Львівській обласній раді.

З пропозицією про це звернулися представники громадськості (підписанти Олег Медуниця, Богдан Червак, Андрій Тарасенко, Юрій Сиротюк, Дмитро Ярош, Юрій Михальчишин, Ігор Мазур, Руслан Кошулинський, Микола Марченко, Юрій Волощак та інші), а також голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко.

У зверненнях викладені зауваження щодо підсумків конкурсу на проєкт пам’ятника Євгенові Коновальцю. Комісія підтримала звернення до Львівської міської ради про потребу громадського обговорення та доопрацювання проєкту. Представники Львівської обласної ради також візьмуть участь в обговоренні проєкту.

Також на депутатську комісію надійшло звернення щодо припинення діяльності парафій Української православної церкви Московського патріархату у Львівській області.

Зараз у Львівській області продовжують діяти 17 релігійних організацій держави-агресорки. Комісія звернеться до Львівської обласної військової адміністрації, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування про позбавлення можливості користуватися землею, майном, приміщеннями, які московська церква отримала від місцевих громад. Також Львівська обласна рада напрацює проєкт звернення до Верховної Ради України щодо прискорення заборони діяльності УПЦ МП на території України.

«Також комісія напрацювала нове положення про обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, вдосконалили її, внесли нові позиції. Заслухали представника Львівського історичного музею щодо проблемних питань з відбудови музею головного командира УПА Романа Шухевича і вирішили долучитися до дорадчої ради щодо конкурсу на відновлення музею», – розповів голова постійної комісії Святослав Шеремета.

Окрім цього, профільна комісія також розглянула і підтримала звернення про відзначення Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича та звернення про проведення заходів з нагоди 80-річчя з дня загибелі українського громадського діяча письменника і лікаря Юрія Липи.

Раніше у Львові відбувся Всеукраїнський архітектурний конкурс на найкращий проєкт простору пам’яті Євгена Коновальця. Перемогу здобув проєкт львівського архітектора Дмитра Сорокевича, який пропонує встановити монумент у вигляді металевої зброярні.

оренда квартири Львів

Новини