У Львівській області підтвердили новий варіант штаму Omicron

Фото: Еспресо

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу у пацієнтів ще у двох областях: Львівській та Черкаській.

Про це повідомили у Центрі громадського здоровʼя.

Відтак вже шість областей мають підтверджений варіант нового штаму: Сумська, де був перший пацієнт, Закарпатська, Тернопільська, Одеська, Черкаська та Львівська області.

«Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків», – розповіла завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

Керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко нагадує, що штам Omicron переноситься пацієнтами легше, однак він має здатність передаватися швидше. Аби захистити себе та близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. При симптомах ГРВІ потрібно одягати маску та ізолюватися якомога швидше.

«Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення – навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років», – каже керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрій Пашинний.

Новини