У Львівському обласному перинатальному центрі облаштували сучасне укриття

Фото: ЛОР

Сьогодні, 3 квітня, у комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» відбулася презентація нового, сучасного укриття площею 700 кв.м.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Як розповіла директорка Львівського перинатального центру Марія Малачинська, в укритті є все необхідне для надання медичної допомоги пацієнтам: пологовий зал, операційна, палати інтенсивної терапії для породіль і новонароджених, постінтенсивного догляду за новонародженими тощо.

Відтепер у випадку загрози медики центру зможуть працювати в сховищі, яке відповідає вимогам безпеки, інклюзивності, медичним та будівельним стандартам.

За її словами, під час будівельних робіт висоту стелі у підвалі споруди збільшили з 1,5 до 2,5 метрів. Для цього будівельники вивезли понад 1000 м³ землі, а це майже 125 вантажівок. В укритті замінили каналізаційну систему, електропроводку, встановили системи вентиляції й пожежної безпеки. На випадок відключення електроенергії укриття заживили генератором і системою Tesla Powerwall 2.0. У сховищі  також діє високошвидкісний безперебійний Wi-Fi.

Участь у презентації укриття взяли керівництво області, депутати Львівської обласної ради, голови комісій, представники Опікунської ради Львівського перинатального центру,  благодійники.

«Відкриття цього пологового в мініатюрі – результат дуже потужної синергії. Понад 2 мільйони гривень на його створення передали з аукціону, який провів «Ми і світ, Благодійний Фонд Козицького». Ще майже 2 мільйони – благодійна допомога від Amdos Management і Vodafone Ukraine. У 2022 році з обласного бюджету на це укриття скерували 2 мільйони та близько 600 тисяч гривень, у 2023 – майже 4 мільйони. Ще близько 6 мільйонів – кошти самого перинатального.

З одного боку, прикро думати, що живемо у час, коли найбезпечніше – з’явитися на світ в укритті. А з іншого – пишаюся нашою силою, гнучкістю до обставин та єдністю. Це ті ресурси, які допоможуть нам вистояти і здобути перемогу», – зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«На жаль, з таким нашим «сусідом», який щодня обстрілює цивільну інфраструктуру України, маємо подбати про сховища та укриття в лікарнях, школах, житлових будинках. Створення лікарняних сховищ, де народжується нове життя, потребує найбільше коштів, зусиль і найкращого обладнання. І Львівщина має чим пишатися.

Я б не хотів, щоб ви використовували це укриття за призначенням, як і кожен із нас тут присутніх. Однак безпека – найважливіше, що має бути. Я впевнений – саме безпеку обрали ті понад 4600 матерів і родин, які народили торік у нашому перинатальному центрі. Дякую усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту», – зазначив під час вітального слова в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Фото: Львівська обласна рада

оренда квартири Львів

Новини