У Львівському палаці мистецтв відкрився Львівський фотомузей

Фото: ЛОР

Сьогодні у цокольному приміщенні обласного комунального Львівського палацу мистецтв на Коперника, 17 відкрився «Львівський фотомузей».

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії унікальна збірка з тисяч раритетних експонатів, які роками збирає львівський колекціонер Роман Метельський, перебувала в приміщенні наукової бібліотеки Львівської політехніки. Проте з першого вересня виш використовує ці приміщення для власних потреб за призначенням. Відтак, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник запропонував творцям виставки розмістити її у приміщенні Палацу мистецтв.

«По суті, відгукнувся на прохання про допомогу. Адже нове приміщення для музею в серпні за кілька днів пану Роману знайти було важко. Збірка його експонатів – фотоапаратів різного віку та з усіх куточків світу, старовинного обладнання для перегляду слайдів, кіно, фотографій і фоторамок –за шість років, відколи зародився прототип музею, стає все більшою. Крім того, простір фотомузею також є локацією для різних науково-культурних бесід, лекцій та переглядів кіно з плівки», – каже Захар Миляник.

Раді новому відділу й у Львівському Палаці Мистецтв. Таку ідею підтримав його очільник Юрій Візняк.

«Від 2017-го наш музей кілька разів змінив локації. У цьому приміщенні експозицію навіть вдалося розширити – тут є додаткові пʼять стендів, яких не було у бібліотеці Політехніки. У нас цілий куток присвячений кіно-відеозйомці. Від наступного вівторка вже у новому приміщенні відновлюємо наші науково-мистецькі зустрічі», – розповів засновник і директор музею Роман Метельський.

оренда квартири Львів

Новини