У львівському профтехучилищі розробили електробагі для військових

Фото: ЛМР

Як перевозити боєприпаси на передовій, щоб кожен твій шурхіт не почув ворог і не побачив через об’єктив  тепловізора. Спробували розв’язати ці проблеми майстри та учні Львівського вищого професійного училища №29 і створили електробагі.  

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Військові просили – учні відтворили. 140 тисяч гривень, два місяці на ідею, реалізація і… перед нами електробагі. Задньопривідна автівка, яка може розганятись до 50 км на годину. Головна її перевага у тому, що вона безшумна, адже електрична.

«Їде вона за рахунок двигуна електричного. Заряджатись вона буде просто від розетки. Тобто, тут є швидкозйомні акамулятори. Можна їх забрати і кинути в будь-яку машину кинути, зарядити десь трошки і приїхати знову на заряджених», – говорить майстер Андрій Кашуба.

Без зарядки авто може їхати плюс-мінус 80 км. Цього може вистачити, аби бійці могли непомітно перевезти боєприпаси і вдень і вночі.

Замість фар – гаджети.

«Замість фар тут планшет. Камери нічного бачення будуть отут стояти, хлопці будуть їхати без світла. Вночі їм буде дуже класно все видно», – продовжує майстер.

На фото: Андрій Кашуба, скриншот з відео «Першого Західного»   

Авто – електричне, немає двигуна внутрішнього згорання. Відповідно, він і не нагріватиметься. Теоретично це мало б допомоги хлопцям залишатись менш помітними, аніж не бензиновій машині. Адже автівку не вистежать за допомогою тепловізора.

«Тут все є зварене і власноруч придумане. Просто, що приходило до голови, те ми і складали. Я долучався варкою. В порівнянні з іншими автомобілями проходимість не втікає далеко від бензинових-дизельних автомобілів», – говорить учень Назарій Андрущишин.

Над електробагі будуть працювати ще декілька днів. Монтують лобове скло, ящики для боєприпасів, гаджети. Протестують автівку і тільки потім відправлять бійцям. Створили це авто саме на запит військових. Адже училище і раніше відправляло на передову схожий транспорт. І він виконував свої завдання.

«Це також був електроцикл. Він також був повністю електричним. І є вже певні хороші відгуки. Власне тому ми захотіли долучитись до чогось нового. Я думаю, декілька днів і він вже поїде на передову», – переконаний керівник Вищого професійного училища №29 у Львові Роман Стецький.

оренда квартири Львів

Новини