У Львівському районі 4 громади повністю очистились від радянської символіки

Фото: radiosvoboda

Півсотні радянських пам’ятників демонтували у Львівському районі, залишилося – ще щонайменше 25.

Про це йшлося під час наради робочої групи області, голів громад району та керівниці районної військової адміністрації – повідомляють в Львівській обласній раді.

«Львівський район – територіально найбільший в області, тут 23 громади. Частина з них ще минулого року позбулися радянського сміття, показавши приклад всім іншим. У більшості громад процес триває. Наша робоча група намагається постійно спілкуватися з представниками громад, щоб виявляти проблеми, через які призупиняється процес декомунізації й швидко допомогти. Адже для когось незрозумілими є юридичні моменти, комусь бракує техніки… Ці всі питання вирішуємо спільно», – пояснює заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

За інформацією робочої групи повністю очистилися від рудиментів «рускава міра»  з початку року у Львівському районі 4 громади: Жовтанецька, Новояричівська, Підберізцівська та Пустомитівська. Активно процес рухається у Перемишлянській та Давидівській громадах. Найгірша ситуація у Рава-Руській громаді – усі 9 виявлених об’єктів досі стоять.

Фото: ЛОР

За словами учасника робочої групи Захара Миляника, на Львівщині від початку року демонтували разом із громадами понад 190 маркерів радянської пропаганди.

«Загалом ми нарахували їх в області понад 280. Менш, ніж сто ідеологічних маркерів ворога ще маємо демонтувати. Але я думаю, і ця інвентаризація ще не повна. Втім, ми робимо все, аби Львівщина стала першою областю, яка позбудеться цього ворожого пропагандистського спадку. І на цьому не будемо зупинятися: ми вже ділимося досвідом і готові допомагати й іншим регіонам нашої держави. Бо найперше, ми боремося не проти каміння і бетону, ми боремося за нашу національну гідність та майбутнє наших дітей. Це один з елементів потужної інформаційної війни», –  наголосив депутат.

Під час засідання усі голови громад району пообіцяли завершити декомунізацію до кінця вересня, аби День українського війська святкувати вже без пропаганди тоталітарного режиму.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА.

оренда квартири Львів

Новини