У Львові будують школу на 3D-принтері

Фото: Р. Балук

У Львові зводять першу в Україні школу, стіни якої друкують на 3D-принтері. Новий корпус навчального закладу стане Альма-матер для першокласників 23-ої школи, що розташована на вулиці Варшавській. Зараз у ній забагато учнів. Вона розрахована на 700 школярів, а наразі є тисяча.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Спорудження нового корпусу вартуватиме 800 тисяч доларів. Інженери переконують, що таке будівництво швидше та дешевше, ніж традиційне. Стіни першої кімнати звели за декілька днів.

«Будівництво не залежить від погоди. Бетонна суміш дуже схожа на традиційну, але ми додали декілька додаткових елементів для швидшого будівництва», – розповідає засновник Cobod International Генрік Люнд-Нільсен.

Фото: Р. Балук

Стіни в новому корпусі заввишки – 3,5 метри. Школа буде одноповерховою. У ній зможуть навчатись одночасно 100 діток.

«Тут буде 4 класи. Орієнтовно ми плануємо по 25 діток. Площа приблизно 500 квадратних метрів. Вона дозволить зробити нам чотири навчальні приміщення. Плюс приміщення спільного користування: фоє, коридори, санвузли», – говорить Андрій Закалюк.

А от до їдальні чи спортзалу учням доведеться йти у старий корпус. Будівництво школи за допомогою 3D-принтера – це пілотний проект для України. Львівський досвід планують поширити і на інші області.

«Ми плануємо відкрити тренінговий центр для того, щоб розширити цю технологію на всю Україну. Щоб застосовувати 3D-будування, особливо в Донецькій та Луганській областях», –розповів засновник гуманітарного фонду Team4UA Жан Крістоф Боні.

Школу планують відкрити вже у 2024 році.

оренда квартири Львів

Новини