У Львові критично бракує крові негативного резус-фактора

Фото: ЛОВА

У Львові терміново шукають донорів крові з резус-фактором мінус.  За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні лише 14% мають резус негативної належності, тож бракує її таки часто. Нині потреба – дуже гостра. Насамперед на донорську кров запит від установ, де лікують наших військовослужбовців. Також багряну потребують онкопацієнти, породіллі, постраждалі від ДТП.

Про це йшлося «ОЧІ» на «Першому Західному».

Час перебування в Центрі крові варіюється залежно від кількості донорів. Медики кажуть, що стараються організувати весь процес щонайшвидше – за 30-40 хвилин. Донорів реєструють, скеровують  на огляд до лікаря, а згодом на лабораторні дослідження, після чого запрошують до здавання багряної. Якщо ж черг немає – можна впоратись навіть за 10 хвилин.

«На сьогодні в нас є гостра потреба в групі І резус-мінус, ІІІ резус-мінус і ІV резус-мінус», – говорить завідувач донорського відділу Львівського обласного центру служби крові Ігор Горбаль.

Аби кров була придатна і корисна іншим, до процедури забору потрібно належно підготуватись. Зокрема, напередодні не їсти жирне і смажене. А в день здавання – обов’язково поснідати.

«Це чай, можна каву. Можна сухе печиво, хліб. Можна каші: гречана, але без масла, молока», – пояснює Ігор Горбаль.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Стати донором крові можуть особи від 18 років та вагою понад 50 кг. Утім, є затверджені МОЗ протипокази до здавання крові.

«Перенесені захворювання ВІЛ, гепатит В,С, сифіліс, складні серцево-судинні захворювання, оперативні втручання. В залежності від важкості. Важливо – татуювання. Якщо 6 місяців тому людина мала татуювання, людина не може бути донором», – продовжує Ігор Горбаль.

оренда квартири Львів

Новини