У Львові лише третина учнів складають НМТ в укриттях – Олександр Кулепін

Фото: 24tv.ua

В Україні стартувала основна сесія Національного мультипредметного тесту для тих, хто хоче вступити до українського вишу. Вона триватиме до 25 червня. Одним із викликів цьогорічного складання тестів можуть стати повітряні тривоги. Тому 81% пунктів тестування по області (крім м. Львова)  будуть забезпечені в укриттях.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Олександр Кулепін.

«Якщо дивитись по Львову, то лише третина буде в укриттях.  І на жаль, навіть цю третину ми забезпечили навіть не школами Львова, а вищими навчальними закладами та іншими установами, які пішли нам назустріч, коли ми пояснили, що хочемо, щоб діти могли писати і не відволікатись на жодні тривоги, злети МіГів і тому подібне. Ми хочемо, що діти зосередились, написали, мали перерву 20 хвилин, написали ще 2 предмети і мали чистий спокій», – пояснив посадовець.

В решті львівських тестувальних центрів, діти будуть спускатись в укриття, якщо лунатимуть тривоги.

«Що ми обіцяємо батькам на території області? Якщо ви хочете досидіти всю тривогу, скільки б вона не тривала, до останнього учня, цей центр, де складатиметься НМТ, буде працювати, хоч до пізнього вечора. Водночас, якщо більше 1,5 години триває тривога, то дитина одразу в центрі може написати заяву і зареєструватись на додаткову сесію.

Там, де ми працюємо в укриттях – ніяких проблем, дитина прийшла, зосередилась, дві години здає перші два предмети, 20 хвилин перерва – і наступні два предмети», – говорить Кулепін.

Кількість і якість комп’ютерів для НМТ, в порівнянні з минулим роком, не змінилась. Однак, цьогоріч, вони обов’язково будуть під’єднуватись до Інтернету не за допомогою WI-FI, а дротовим способом.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Усі центри тестувань є забезпечені генераторами, на випадок аварійних чи планових відключень електроенергії.

Якщо абітурієнти будуть не згідні з умовами проведенням тестування, вони можуть подати апеляцію.

«Бажано, щоб він прямо на місці подав апеляцію. Йому допоможуть. Ми очікуємо, що можуть бути апеляції до процедури. Щодо питань – то апеляцій можуть не приймати взагалі, бо з кожним роком все краще і краще формуються ці питання і враховуються оці уроки попередніх років», – вважає посадовець.

Він нагадав, що  перед складанням тестів, в приміщенні учнів оглянуть працівники безпеки з металошукачами, щоб ніхто не взяв з собою зайвих гаджетів. Їх діти будуть залишати у певному місці.

«Діти за столом не можуть нічим користуватись, що може їм підказувати. Якщо така дитина буде виявлена, вона буде одразу вважатись такою, що не склала НМТ. Тут має бути все чесно, тому сподіваюсь, що діти і батьки до цього підготувались.

Після того, як всіх оглянули, їм роблять інструктаж короткий. На комп’ютері самому теж будуть правила зазначені, щоб дитині перед самим стартом ще раз їх нагадати», – наголошує Олександр Кулепін.

оренда квартири Львів

Новини