У Львові на базі лікарні Святого Миколая відкрили центр легеневої гіпертензії

Фото: ЛМР

Перший центр легеневої гіпертензії на заході України відкрили у Львові. Він працюватиме на базі лікарні Святого Миколая. Легенева гіпертензія – це захворювання зумовлене високим тиском у легеневій артерії. Унаслідок цього серцевий м’яз слабшає і втрачає здатність качати кров і потрібних обсягах. Нерідко у хворих розвивається серцева недостатність. Ця недуга – рідкісна, трапляється у 6 дітей на мільйон.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Богдану лише 3 роки, а він вже пережив три крововиливи у мозок, мав глухоту, а також хлопчику діагностували легеневу гіпертензію.

«В результаті наших 3 років боротьби в нього повністю відновився слух, зараз він ходить, хоча нам говорили, що він не буде ходити. Він бавиться, розвивається, він вміє складати пірамідки, починає щось балакати», – розповідає батько хлопчика з легеневою гіпертензією Остап Юнак.

Легенева гіпертензія – хронічна недуга. Проте своєчасне виявлення та правильне лікування дозволє контролювати захворювання.

У новому центрі родині Богдана буде робити це значно зручніше.

«Ми їздили в Київ. Уявіть собі: це треба приїхати, знайти квартиру, де жити. Якщо є багато супутніх захворювань – треба до генетика поїхати в Києві, треба слух перевірити. Це надзвичайно складна задача. Якщо є центр, де зібрані всі спеціалісти разом це є набагато легше. Ви прийшли, провели тут три-чотири години – це краще, ніж тиждень чи місяць жити в чужому місті», – продовжує Остан Юнак.

Остап Юнак, скриншот з відео «Першого Західного»

Центр діятиме на базі відділення дитячої кардіохірургії лікарні Святого Миколая. Саме кардіологи працюють з такими пацієнтами.

«На жаль, більшість дітей з легеневою гіпертензією – це діти, котрим не було вчасно діагностовано вроджену ваду серця, вони не отримали хірургічне лікування цієї вади і вона, як наслідок, призвела до непоправних ускладнень як легенева гіпертензія», – говорить завідувач відділення дитячої кардіохірургії лікарні Святого Миколая Олександр Ячник.

Окремого приміщення центр легеневої гіпертензії не має. Діткам, за потреби ушпиталення, зможуть надати місце в палаті.

«Це, певною мірою, віртуальне утворення, але це буде своєрідний хаб для концентрації цих пацієнтів», – додає Олександр Ячник.

 29 лютого у світі відзначають День рідкісних захворювань, зокрема і таких, як легенева гіпертензія. Усього ж на Львівщині її діагностували 11 дітям, а в Україні – у 117.  

оренда квартири Львів

Новини