У Львові немовля посмертно стало донором для 5-річної дитини

Фото: ЗУСДМЦ

У Львові трансплантували нирку 5-річній дитині. Донором для дівчинки стала інша дитина – 9-місячна дівчинка; водночас немовля стало наймолодшим донором в Україні.

Про це повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

Сніжанка із Сколівщини із 2018 року лікується від ниркової недостатності. Лікарі діагностували у неї гемолітико-уремічний синдром.

«Це захворювання, яке супроводжується зниженням гемоглобіну, тромбоцитів, постійною діареєю, перманентною гарячкою. Внаслідок змін в організмі у нирках утворюються невеличкі тромби, які блокують роботу нирок, і відповідно вони перестають працювати», – розповів дитячий нефролог Центру Роман Андруневич.

З 11-місячного віку дівчинка перебувала на щоденному перитонеальному діалізі. Єдиним порятунком для Сніжанки була трансплантація нирки.

Шанс на одужання маленькій Сніжанці подарували батьки 9-місячної дитини з важкою хворобою печінки. Коли у немовляти констатували смерть мозку, батьки погодились на донорство.

Єдина інформаційна система визначила маленьку пацієнтку як потенційного реципієнта. У лабораторії Центру підтвердили імунологічну сумісність. Фахівці швидкою доставили донорський орган з Києва у Львів, і провели рятівну операцію.

Оперативне втручання мало свої особливості через вік і вагу обох дітей. Проте операція минула успішно, нирка запрацювала на операційному столі.

Загалом у Центрі уже проведено 13 пересадок нирки. У 2021 році ЗУСДМЦ включений в пілотний проєкт Міністерство охорони здоров’я України трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Усі оперативні втручання тут проводять за бюджетні кошти, безкоштовно для пацієнта. У лікарні працює «лист очікування», у якому перебувають пацієнти, яким потрібна трансплантація органів.

оренда квартири Львів

Новини