У Львові пам’ять про новітніх Героїв закарбовують на стінах шкіл

Фото: Р. Балук

Герої не вмирають, доки живе пам’ять про них. У Львові вшановують звитягу бійців, які загинули в російсько-українській війні. В місті є щемлива традиція: на фасадах закладів, де навчались захисники, встановлюють меморіальні таблиці зі світлинами воїнів. Пам’ять про 5 сміливців – випускників 86-ої школи закарбували напередодні.

Про це йшлося в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

Поряд із мозаїкою на шкільному фасаді – мозаїка 5 життів, що назавжди застигла у світлинах.

Валерій Діанов – доброволець. Загинув біля Бахмута, мав золоті руки, любив читати.

Павло Малаховський – працював у банківській сфері, але теж обрав захист Батьківщини.

Ігор Захарко – розвідник, загинув на донецькому напрямку

Андрій Іваночко – боровся за незалежність ще під час АТО і знову взяв до рук зброю.

Владислав Якимов – коваль, який став снайпером. Навчався у Великобританії. Загинув у 27.

«Вони там кому сповіщати, якщо з ним щось станеться. Він попросив: «Мамі, будь ласка, не сповіщайте. Скажіть тільки моїй сестрі». Він завжди казав: «Мамусю, все добре. Поїв, в теплі». Був дуже добрим, чесним, відповідальним, доброзичливим», – розповідає мама Владислава Якимова Неля Якимова.

Добряки в камуфляжі. Найкращі діти для своїх матусь вдивляються, ніби в саме серце дітям сучасним, які переступатимуть цей поріг. Фактично, в кожній львівській школі є випускники, які загинули у війні. Про це каже головний освітянин міста Андрій Закалюк.

Імена всіх можуть так само закарбувати в таблицях. Це безкоштовно для рідних героїв.

«Потрібно просто рідним звернутись у школу. Надати коротку інформаційну довідку, яку родина вважає за потрібне написати на меморіальній таблиці, дали фотографії. Далі ми ці речі передаємо в управління архітектури, вони розробляють макет. Погоджуємо з сім’єю, і відповідно, коштом міста всі ці речі встановлюються», – говорить Андрій Закалюк.

оренда квартири Львів

Новини