У Львові презентували відреставровану скульптуру Скорботного Христа з Каплиці Боїмів

Скриншот з відео «Першого Західного»

Львів’яни мають можливість вперше побачити з близької відстані скульптуру Скорботного Христа з Каплиці Боїмів. Відреставровану статую презентували в музеї «Івана Георгія Пінзеля».

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

400 років скульптура Скорботного Христа прикрашала купол Каплиці Боїмів на висоті 25 метрів. 3 2021 році 280-ти кілограму статую вперше звідтіля зняли для реставрації.

«Коли вже зняли, взяли досліджувати, зрозуміли, що за сотні років трохи втомилася», – говорить гендиректор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк.

Відновлювали статую в Польщі за 80 тисяч злотих. Польські колеги кажуть, що робота була непростою, адже скульптура 400 років пробула просто неба і жодного разу професійно її не реставрували.

Фото: Т.Возняк, Фейсбук

«Процес реставрації ми почали в 2022 році. Фігура потребувала цього відновлення. Спершу мали проводити реставрацію у Львові, але потім ми зрозуміли, що це неможливо. І завдяки міністерствам країн, фігуру таку вдалось відвезти до Польщі», – говорить директорка Інституту «Полоніка» Дорота Яніщевська-Якуб’як.

На верхівку каплиці Боїмів фігуру Скорботного Христа повернуть після реставрації куполу.

Статуя Ісуса Христа на куполі каплиці була встановлена приблизно у 1597−1605 р. До її створення долучився вроцлавський скульптор Андрій Бемер. Пам’ятка є унікальною і має архітектурну та мистецьку цінність.

оренда квартири Львів

Новини