У Львові стартував благодійний шаховий турнір пам’яті Героїв

Фото: dduvs.in.ua

У Львові розпочався перший Міжнародний благодійний шаховий турнір пам’яті Героїв російсько-української війни – «Меморіал воїнів-шахістів». Його організатором є Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського та Федерація шахів України. Мета турніру – вшанувати пам’яті воїнів-шахістів на російсько-українській війні та популяризація шахової гри в Україні під час війни.

Про це в програмі розповів шахіст та організатор благодійного шахового турніру Олександр Прохоров.

«Ми можемо говорити про наших героїв-шахістів, які пішли з життя, захищаючи батьківщину. Тих, що ми знаємо і вшановуємо – це 21 особа. З них двоє – зниклі безвісті. Офіційно ми не маємо інформації про них. Надіємось, що вони живі, але ми вшановуємо пам’ять, знаючи, що вони грали в шахи», – пояснює організатор.

За його словами,  участь в турнірі візьмуть майже 300 шахістів з шести Федерацій світу.

«Більший акцент ми робимо на благодійних цілях цього заходу і вшануванні пам’яті. Хоча спортивна складова є, бо у нас буде 65 переможців, різних заліків. Буде особлива категорія – це шахісти-військовослужбовці, які грають в загальному заліку, але претендують на свої певні місця. Але ми не беремо до уваги якісь категорії, рейтинги, титули. Все-таки нам важлива благодійність, поширення патріотизму серед дітей, а їх буде приблизно 200. Додам, що в нас буде представлена 21 область України, що є важливим показником», – наголошує Олександр Прохоров.

Олександр Прохоров, скриншот з відео «Першого Західного»

Щоб забезпечити різного рівня гравців, організатори знайшли благодійників, які допомогли наповнити призовий фонд133 тисячі гривень. Бо, як пояснює Прохоров, чим більше буде в турнірі міжнародних гросмейстерів – тим більше буде учасників, які захочуть з ними зіграти. А чим більше учасників – тим більше буде донатів. Мінімальний благодійний внесок становить 400 гривень.

оренда квартири Львів

Новини