У Львові відзначили річницю Конституції Республіки Польща

Фото: ЛОР

Сьогодні, 3 травня, біля пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 233 річниці Конституції Республіки Польща.

Участь в урочистостях взяли представники Генерального консульства Республіки Польща у Львові, обласна і міська влада, школярі польських шкіл, польські скаути-харцежи, представники польських товариств, польської й української громади, гості з Польщі. Від імені Львівської обласної ради польську спільноту привітав в. о. керуючого справами Ярослав Гасяк.

Про це повідомляє пресслужба Львівської облради.

Як зазначили на заході, прийняття цього документа стало важливим кроком в напрямку демократизації й модернізації Речі Посполитої. І досі польська Конституція є важливим символом польської незалежності.

«Сьогоднішнє свято є святом свободи, бо Конституція гарантує право на свободу.

Час є важким. В Україні триває війна і вся Європа під загрозою. Попри це тішимося, що маємо великі й гарні народні традиції, що є згуртованими, що творимо спільноту, що відчуваємо силу, яку передали нам наші предки. І можемо передати ці цінності молодшому поколінню.

Дуже дякую, що з нами є представники українського народу. У вас наближаються Великодні свята. Бажаю вам, щоби сила перемоги Христа стала для вас великою надією. Щоби ви вірили у те, що Україна переможе. Гарних і спокійних вам свят», – сказала під час виступу Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.

Фото: ЛОР

Привітав з Днем Конституції поляків і голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Вірю, що вже скоро настане час, коли пам’ятник Адаму Міцкевичу у Львові не потребуватиме додаткового захисту через загрозу ударів від poсiйcьких окупантів. Як всі пам’ятники та пам’ятки у нашій області і в країні загалом. Щиро радію, що на цьому етапі Україні й Польщі вдалося досягти консенсусу щодо ситуації на кордоні.

Вітаю наших сусідів-поляків із Днем Конституції. Нехай кожна людина у Польщі щодня відчуває на собі, що ті цінності, які ви закріпили у цьому документі, справді працюють. Niech żyje Polska! Слава Україні!», – зазначив очільник Львівщини.

Нагадаємо, документ під назвою «Урядовий акт» був прийнятий у Речі Посполитій у 1791 році.

оренда квартири Львів

Новини