У Львові запустили інклюзивне таксі для людей на кріслах колісних

Фото: Роман Балук

Львів став доступнішим для людей на кріслах колісних. Тепер для своїх поїздок у справах вони можуть викликати спеціально облаштоване авто. Інклюзивний транспорт – це спільна ініціатива мерії, однієї із мереж АЗС та популярного онлайн-сервісу замовлення таксі.

Про це йшлося в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

Аби викликати інклюзивне таксі, треба мати додаток «Uklon». Саме на базі цього онлайн-сервісу і доступна послуга. Далі обираєте куди їдете.

«Ми переходимо в інклюзивний клас. Далі тиснете – «замовити» і шукається автомобіль», – пояснює представник сервісу.

Для України послуга – не нова. Вже майже рік вона діє у Києві.

«За 8 місяців роботи ми виконали більше 8 тисяч замовлень», – говорить керівник сервісу онлайн-замовлення таксі Uklon Сергій Гришков.

Якщо столицею курсує шість інклюзивних машин, то для Львова наразі придбали три. Один автомобіль може здійснювати приблизно 150 поїздок на місяць. Якщо такий сервіс матиме успіх, то компанія ОККО, ще один учасник проєкту, готова закупити більше автівок.

«Від початку повномасштабного вторгнення компанія вклала понад 3,5 млрд грн в допомогу. Ми концентруємо її  для ЗСУ, але такі проєкти для нас є теж дуже важливими тому, що це десь теж логічне продовження того, що ми робимо», – говорить віцепрезидент з маркетингу ОККО Василь Дмитрів.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Усі машини, які в Uklon отримали клас “інклюзивні”, мають підйомник, а салон обладнаний фіксаторами, за допомогою яких кріпиться крісло колісне. Водії таких таксі також пройшли спеціальні тренінги і за потреби допомагатимуть пасажирам, які мають порушення опорно-рухового апарату, зокрема піднятись в авто.

«Не розбирати крісло колісне, не пересідати – це основна перевага. Я зайшла і вийшла. Мене зафіксували звичайно, але я їду, не пересідаючи з крісла, не витрачаючи час», – говорить лідерка ГО «Група активної реабілітації» Уляна Пчолкіна.

Поїздки можна замовляти як містом, так і до околиць Львова радіусом до 20 км.

«Це про гідність. Тому що в нас дуже багато є людей на кріслах колісних і вони мають себе гідно почувати: поїхати до друзів, в театр, лікарню», – зазначає міський голова Львова Андрій Садовий.

Ціна поїздок – звичайна, «уклонівська» і залежить від дальності маршруту, але Львів людям на кріслах колісних проїзд частково відшкодовуватиме.

«Людина подає заявку на відшкодування, долучає документи, чек, це може бути електронний. І місто відшкодовує певну вартість. Ми на цьому етапі говоримо, що це буде до 800 гривень на місяць», – пояснює директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Валентина Бартошик.

Заявки будуть приймати ЦНАПи. З часом процес планують автоматизувати.

оренда квартири Львів

Новини