У Львові затримали колаборанта, який допомагав окупантам ув’язнювати українців на ТОТ

Фото: СБУ

Служба безпеки та Національна поліція запобігли втечі з України колаборанта, який входив до складу окупаційного «МВС» у тимчасово захопленій частині Запоріжжя. Зловмисник брав участь в ув’язненні місцевих учасників руху опору.

Про це повідомляє управління СБУ у Львівській області.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у Львові, куди він приховано прибув для подальшого виїзду до Євросоюзу.

За даними слідства, фігурантом є мешканець Василівського району, що на Запоріжжі, який у червні 2022 року вступив до рядів окупаційного «райвідділу поліції». Там його призначили «дільничним відділу у справах неповнолітніх». На цій «посаді» колаборант виконував завдання Кремля щодо придушення спротиву загарбникам.

Для цього зловмисника включили до складу «каральних загонів», які викрадали місцевих жителів прямо посеред вулиці або з власних осель. Потім рашисти відвозили людей до російських катівень, де піддавали жорстоким тортурам, у тому числі з використанням електричного струму.

Також колаборант разом із озброєними окупантами грабував помешкання місцевих жителів під виглядом обшуків. У громадян викрадали гроші, одяг, оргтехніку та інше приватне майно.

Крім того фігуранта залучали до охорони окупаційних «виборчкомів» під час проведення псевдореферендуму РФ щодо «приєднання» регіону до складу країни-агресора.

Однак, наприкінці 2023 року зловмисник виїхав до Львова як внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території на півдні України.

У місті чоловік оселився у своїх родичів і готувався нелегально перетнути кордон у напрямку сусідньої країн ЄС.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Наразі він перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.

оренда квартири Львів

Новини