У Львові зібрались представники 55 країн світу, щоб поговорити про збереження клімату та енергії

Фото: info.nvrada.gov

У Львові стартувала конференція в межах світового проекту «Угода мерів». Це наймасштабніший рух, спрямований на розв’язання енергетичних та кліматичних проблем. На сьогодні до цього руху долучилось майже 300 міст-підписантів. Голови територіальних громад обговорили як в реаліях війни дбати про енергоефективність, поділились планами відбудови.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Жовква та Самбір – міста-приклади, де в межах проекту «Угода мерів» вдалося скоротити викиди в атмосферу С02 на 22%.

Зокрема, у Жовкві замінили тепломережі на нові ізольовані, модернізували старі котельні, встановили в них нові твердопаливні котли, облаштували в багатоповерхівках індивідуальні теплові пункти і втерли носа газовим монополістам.

У Самборі замінили вуличне освітлення на енергоощадне. Сьогодні такі й інші рішення повинні бути в Стратегії розвитку громади.

«Всі громади, незалежно від того, чи в них є руйнування, чи немає, були вони в окупації чи не були – повинні зробити один дуже важливий стратегічний документ, який називається Програма комплексного відновлення», – розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації влади, місцевого самоврядування Олена Шуляк.

Об’єкти майбутньої відбудови повинні відповідати трьом принципам: енергоефективність, інклюзивність, та врахування приміщень цивільного захисту.

Фото: amp.donpatriot

Також на заході презентували програму державної допомоги на відновлення пошкодженого житла єВідновлення. Вона запрацювала у за стосунку «Дія» для тих, кому потрібно замінити пошкоджені вікна, двері, покрівлю, тощо. Максимальна компенсація – 200 тисяч гривень.

«Я отримую житловий сертифікат і в межах цієї суми бачу його в себе в телефоні. Я можу ці кошти витратити на будівельні матеріали та будівельні роботи», – пояснила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Наступним етапом цієї програми буде державна допомога на відновлення дощенту зруйнованого житла.

Сьогодні, 11 травня, відбудеться засідання Муніципальної координаційної платформи з розвитку, що покликана сприяти діалогу громад та органів влади у питаннях збереження клімату та енергії. Також учасники конференції відвідають завод механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів та ознайомляться с проектами рекультивації Грибовицього сміттєзвалища.

оренда квартири Львів

Новини