У Львові зводять офіси з безпечними кімнатами, як це роблять у Ізраїлі

Фото: Л.Зубач, Фейсбук

У Львові вперше спорудять новий тип укриття. Безпечні кімнати за ізраїльським зразком з’являться у офісах на перехресті вулиць Стрийська – Наукова.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міськради.

Ізраїльський «мамад» – форма укриття, що дозволяє людям швидко убезпечитися всередині будівлі, не спускаючись у підвальні приміщення. Як повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, такі безпечні кімнати мають з’явитися у офісах біля озера на вулиці Стрийській.

«Це є вимогою нашого часу. Трагедія, що сталася на цій же вулиці два тижні тому, засвідчує: не завжди люди можуть чи встигають спуститися в укриття. Безпечні кімнати мають з’явитися в офісах неподалік озера на вулиці Стрийській. Нещодавно на виконавчому комітеті ми внесли певні корективи – на другому березі озера компанія «Asgard investment» продовжить реалізовувати свій проєкт, який власне розпочався з облаштування озера. Саме тут ще будуть збудовані офіси з приміщеннями громадського призначення на перших поверхах – магазинами, закладами харчування та іншими інфраструктурними функціями. І от саме у трьох таких будівлях передбачили безпечні кімнати-укриття, на кшталт ізраїльських», – розповів Любомир Зубач.

За інформацією проєктантів, на одному поверсі в офісі працюватимуть близько сорока людей. На кожну людину передбачили по 0,6 квадратного метра в безпечній кімнаті.

Периметр укриттів буде з посилених залізобетонних конструкцій. Вони розміщатимуться в центрі будівель на усіх поверхах, кожен з яких сполучать безпечною сходовою кліткою – теж із посилених залізобетонних конструкцій для евакуації людей безпосередньо на вулицю.

Всередині кімнати забезпечать:

–   електричними конвекторами з резервним живленням;

–   вентиляціями з резервним живленням;

–   установками з регенерації повітря;

–   кулерами з питною водою.

Ввести в експлуатацію будівлі із безпечними кімнатами планують вже наступного року.

оренда квартири Львів

Новини