У МОЗ розповіли, чи потрібно ізолювати вакциновану дитину після контакту з хворим на вітрянку

Фото: Медком

Вакцинованій від вітрянки дитині карантин після контакту із хворим, не потрібен.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Зазначається, що імунна система щепленої людини після контакту з інфекцією зупинить її «на вході», тому не буде ні інкубаційного періоду, в останні дні якого людина стає заразною, ні самої хвороби.

Діти, що отримали дві дози вакцини від вітрянки або колись перехворіли, вкрай рідко мають симптоми хвороби після контакту з хворими. Якщо таке і стається, то висипання в них зазвичай дуже незначні та швидко минають.

Якщо у щепленої дитини через якийсь час після контакту з хворим на вітрянку все ж таки з’явиться висип, тоді її потрібно ізолювати, адже у цей час дитина є заразною для інших. Ізоляцію припиняють через добу після засихання останнього пухирця.

У МОЗ наголошують, якщо ваша дитина чи ви не маєте імунітету від вітряної віспи (не хворіли та не отримали щеплення) чи не маєте щодо цього інформації, то після контакту з хворою людиною варто якомога скоріше (бажано протягом перших 3-4 днів) вакцинуватися від вітрянки – тобто провести екстрену вакцинацію. Це допоможе сформувати імунну відповідь і дозволить суттєво полегшити перебіг хвороби або й не захворіти зовсім.

оренда квартири Львів

Новини