У МВС пояснили, чи потрібна довідка про (не)судимість для взяття на облік у ТЦК та оновлення даних

Фото: РБК-Україна

Міністерство внутрішніх справ України заявило про підвищену навантаженість на сервіси відомства – українці масово звертаються для отримання довідки про відсутність/наявність судимості. У МВС наголошують, що довідка (витяг) про відсутність/наявність судимості не входить до переліку документів, необхідних для того, щоб стати на військовий облік чи оновити військово-облікові документи.

У пресслужбі МВС розповіли, що збільшення кількості охочих отримати документ пов’язують з поширенням в соцмережах неправдивої інформації про порядок взяття на військовий облік та оновлення військово-облікових документів, пише «УП Життя».

Адвокат юридичної фірми «Міллер» Андрій Новак також заперечив необхідність надання довідки про відсутність/наявність судимості у випадку, якщо військовозобов’язаний хоче стати на військовий облік чи оновити дані.

Міністерство внутрішніх справ закликає дослухатися до повідомлень в офіційних джерелах.

«Інформацію у цьому випадку потрібно черпати від Міністерства оборони першочергово», – зазначили у пресслужбі.

Також там додали, що наразі час обробки запитів громадян збільшився через кількість охочих військовозобов’язаних отримати довідку про (не)судимість. Відчутний приріст звернень стався в середині квітня. Переважна кількість звернень (90%) надходила від чоловіків.

У МВС зауважили, що підготовка витягу потребує додаткової перевірки інформації, тому відповіді на звернення надають у строк до 30 календарних днів. Раніше виготовлення довідки займало до десяти днів.

«Ми намагаємося це зробити якнайшвидше. І більшість отримує витяги в електронному вигляді одразу. Однак, зважаючи на нинішню завантаженість, не виключаємо значного збільшення терміну», – говорять у відомстві.

Нагадаємо, 18 травня вступить у дію оновлений закон про мобілізацію. Зміни стосуються мобілізаційного віку, процедури військово-лікарської комісії, правил вручення повісток, а також заміни строкової служби базовою військовою підготовкою.

оренда квартири Львів

Новини