У наданні допомоги переселенцям з’явились стандарти, – депутатка Львівської обласної ради

Фото: sud.ua

За рік повномасштабної війни надання допомоги внутрішньо переміщеним особам впорядкувалось і відбувається за певними стандартами. Але з іншого боку, міжнародні донори все менше зацікавлені в допомозі Львівщині, а більше орієнтуються на прифронтові регіони.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла волонтерка і депутатка Львівської обласної ради Іванна Герус

За її словами, зараз вже немає хаосу, який був на початку війни, коли всі намагались допомогти і всі потребували допомоги. Зараз в Україну зайшло багато благодійних фондів, які мають певне спрямування і допомагають, відповідно до проєктів,  які вони розвивають.

«Є визначені місця в громадах, де проживають внутрішньо переміщені особи. Це вже не школи… Хоча ще десь це залишається. Але ми вже пішли тою системою, коли є певні стандарти. На жаль, ще нормативно в законодавстві вони не передбачені, але різні організації над цим працюють, щоб визначити, наприклад, що таке «місця компактного проживання», або щоб визначити права і обов’язки внутрішньо переміщених і тих, хто ними опікується», – зазначила депутатка.

Але водночас  за рік змінилась ситуація з міжнародними донорами. Тепер вони воліють більше допомагати сходу і півдню України.

«Є дуже багато проєктів, які закінчуються і не будуть продовжуватися на заході України. Через це є невеликі проблеми. Наприклад, в Моршині був проєкт, коли благодійний фонд оплачував місце проживання осіб, але проєкт закінчився, грошей нема, і з цими людьми щось треба робити», – розповіла Іванна Герус.

При цьому, вона наголошує, що втоми міжнародних донорів не помічає. Навіть більше, з січня зауважила «друге дихання», оскільки з нового року вони почали освоєння вже своїх нових бюджетів.           

«Але фонди працюють під певні стандарти гуманітарної допомоги. Тобто, є певні періоди, протягом яких надається певна допомога. І якщо на початку надавались харчі,  продукти, то в їхньому розумінні, протягом 3-6 місяців, людина, яка переїхала, повинна адаптовуватись і ця допомога має зменшуватись, а людина повинна сама на себе заробляти», – пояснила логіку іноземних донорів Герус.

оренда квартири Львів

Новини