У найближчі тижні на сході України зростуть темпи наступальних операцій – ISW. Мапи боїв

Фото: ЗСУ

Загальний темп військових операцій на сході України, ймовірно, зросте у найближчі тижні.

Про це йдеться у звіті аналітикій Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Американські аналітики наголошують, що через похолодання і замерзання землі найближчим часом на сході України виникнуть погодні умови, які сприятимуть більш високим темпам бойових дій.

У звіті інституту наводяться слова одного російського воєнного блогера, який заявив 3 грудня, що земля на лінії Кремінна-Сватове замерзла і що українські сили, ймовірно, підвищать темпи контрнаступальних операцій в цьому районі.

ISW згадав, що про це також говорив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він заявив, що погода нарешті змінюється на лінії Кремінна-Сватове. Посадовець очікує, що українські сили незабаром зможуть покращити свої контрнаступальні маневрені операції, оскільки багнюка в цьому районі повністю замерзла.

За попередніми оцінками ISW, загальний темп операцій, ймовірно, зросте в найближчі тижні, оскільки стійка холодна погода дозволяє замерзати землі на всьому театрі бойових дій, особливо на сході України, де обидві сторони загрузли в сильному болоті.

Аналітики переконані, що росіяни та українці навряд чи призупинять свої наступальні операції в пору року, коли погодні умови сприятливі для проведення механізованих маневрених бойових дій на сході України.

Аналітики ISW також вважають, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрічався у Мінську з білоруським міністром оборони Віктором Хреніним та самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоб, ймовірно, здійснювати тиск у питанні подальшої підтримки російської агресії проти України.

Мета зустрічей, щоб тиснути на Білорусь з метою подальшої підтримки наступальної кампанії Росії в Україні. Аналітики інституту відзначили, що на зустрічі Шойгу і Хреніна були підписані поправки до угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері.

ISW раніше оцінював, що Білорусь навряд чи вступить у війну в Україні через внутрішні фактори, які обмежують готовність Лукашенка зробити це.

Основні висновки ISW:

За повідомленнями, українські війська вийшли на східний берег Дніпра навпроти м. Херсон.

Погодні умови на сході України, ймовірно, стають більш сприятливими для більш високих темпів наступальних операцій.

Міністри оборони Росії та Білорусі зустрілися в Мінську, що, ймовірно, сприятиме подальшому зміцненню двосторонніх зв’язків у сфері безпеки між Росією та Білоруссю.

Українські війська, ймовірно, продовжують просування на північний захід від Кремінної.

Російські окупанти продовжили наземні атаки навколо Бахмута, в районі Авдіївки-Донецька, а також у західній частині Донецької та східній частині Запорізької областей.

За повідомленнями, російська влада евакуювала російських колабораціоністів з м. Олешки.

Організаційно-штабне управління Національної гвардії Росії підтвердило, що мобілізація триває, незважаючи на те, що Володимир Путін оголосив про формальне завершення часткової мобілізації 31 жовтня.

Російська влада продовжує використовувати судові заходи для зміцнення адміністративного контролю над окупованими територіями.

оренда квартири Львів

Новини