У НАТО не знають, чи події на Харківщині це уже початок літнього наступу РФ

Фото: Голос Америки

Командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, з огляду на події в Харківській області, не може сказати, чи можна вважати це початком раніше анонсованого «літнього наступу» російських військ на Україну.

Про це йдеться в заяві Каволі за підсумками засідання Рада Україна-НАТО, пише «Європейська правда».

Каволі пояснив, що передбачити наміри противника завжди важко, й нині можна лише сказати, що росіяни атакують на південь у напрямку Харкова та прагнуть «повернути частину території, яку вони втратили в минулому році в Україні».

«Але точна послідовність (дій. – Ред.) і те, як вони збираються це зробити, можуть бути ще не зовсім зрозумілими», – зауважив генерал.

«Чи це літній наступ? Ніколи не можна бути впевненим. Ми не спостерігаємо накопичення великих резервів. У Росії зараз відбувається стандартний призов раз на пів року, але це поки що не пов’язано з конфліктом», – підсумував командувач ОЗС НАТО в Європі.

Водночас Каволі і голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер вважають, що нинішній наступ російських сил на півночі Харківської області не призведе до стратегічного прориву.

Нагадаємо, у березні президент Володимир Зеленський розповів, що російські окупанти можуть готуватися до нового наступу, який очікується десь наприкінці травня або в червні.

оренда квартири Львів

Новини