У Німеччині заарештували ймовірного постачальника компонентів для російських «Орлан-10»

Фото: Вікіпедія

Правоохоронні органи Німеччини заарештували німецького бізнесмена російського походження за підозрою в постачанні компонентів для російських безпілотників.

Про це пише Financial Times, повідомляє Економічна правда.

Видання не називає повного імені підозрюваного.

За даними прокуратури, такий собі Вальдемар В. постачав у Росію деталі, які використовували для виробництва безпілотників «Орлан-10», що застосовуються в Україні.

Підозрюваний керував двома компаніями у федеральній землі Саар на заході Німеччини, які працювали з електронними компонентами.

У період із січня-2020 до березня 2023 року зазначені компанії здійснили 26 поставок на загальну суму 715 000 євро, кінцевим одержувачем яких була російська компанія, що займається виробництвом військової техніки, зокрема й «Орланів».

«Компоненти є невід’ємною частиною цих безпілотників і занесені до списку товарів, заборонених до експорту в Росію», – повідомила прокуратура.

Компанії Вальдемара В. імпортували необхідні компоненти, а потім відправляли їх до Росії через підконтрольну йому фірму, зареєстровану в землі Баден-Вюртемберг. Одержувачем були дві підставні російські фірми, які за погодженням з обвинуваченим передавали їх виробнику «Орланів».

Після початку війни в Україні Вальдемар В. почав також використовувати для доставки комплектуючих у Росію підставні фірми в Дубаї та Литві, стверджує прокуратура.

У дослідженні Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) «Орлан-10» був названий «найуспішнішим БПЛА», тобто безпілотним літальним апаратом, Росії, нагадує Financial Times.

Нагадуємо, раніше розслідування Reuters показало, що Росія може постачати запчастини для літаків через росіян, які мають родичів за кордоном.

Митні документи, які вивчало агентство, показують, що деталі потрапляють у Росію через посередників у таких країнах, як Таджикистан, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Туреччина, Китай і Киргизстан – жодна з яких не схвалила західні санкції проти Росії.

Багато компаній, які займаються цією діяльністю, були створені після 2022 року.

Загалом, з травня минулого року, коли почали діяти більшість обмежень на торгівлю та експорт України в США та Європі, до кінця червня цього року в російські авіакомпанії надійшло авіазапчастин щонайменше на 1,2 мільярда доларів.

«Орлан-10» – наймасовіший дрон російського виробництва, який застосовує армія РФ. Може транслювати цілі для ураження різними бойовими машинами, використовуватися як коректувальник артилерійського вогню, а також для ведення радіоелектронної боротьби.

оренда квартири Львів

Новини