У Німеччині завершила навчання з експлуатації Patriot друга група українців

Фото: DW

У Берліні повідомили про завершення курсу підготовки ще 70 вояків ЗСУ для експлуатації ЗРК Patriot. Відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом, відзвітували в Бундесвері.

Про завершення курсу вишколу близько 70 солдатів і офіцерів з України повідомив в п’ятницю, 1 грудня, командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлов (Andreas Marlow), пише DW.

Курс підготовки тривав більш ніж шість тижнів, заявив Марлов на одній з баз військово-повітряних сил (ВПС) у Німеччині, яку публічно не називають, передає інформагенція dpa.

Захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктури в Україні, наголосив німецький генерал. За словами Марлова, досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати з цим зенітним ракетним комплексом (ЗРК) і, відповідно, виконувати завдання протиповітряної оборони.

Вирішальним фактором у підготовці є мотивація та готовність до дій, наголосив німецький генерал. «Друга річ – це те, що ми, звісно, отримали багато тактичних порад від українців про те, чого вони навчилися в боях з росіянами, починаючи від піхоти й закінчуючи інженерними військами і протиповітряною обороною», – визнав Марлов. На основі цієї інформації Бундесвер переглядає власні оперативні принципи, додав він.

Зазначається, що в програмі підготовки брали участь досвідчені українські офіцери, за плечима яких роки служби в військах протиповітряної оборони. Багато хто з українських учасників вишколу мав досвід роботи з радянськими системами ППО, як-от ЗРК С-300. «Всі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні», – сказав німецький інструктор. «Наш курс завершується дводенними навчаннями, наприкінці яких згадуємо все, чого навчилися», – додав він.

Водночас один з українських офіцерів, який брав участь у вишколі, визнав, що комплекс Patriot досить складна система. «Ми готові», – запевнив один з учасників вишколу, хоч і визнав, що окремі аспекти навчання ще триватимуть.

Нагадаємо, у жовтні федеральний канцлер Олаф Шольц (Olaf Scholz) пообіцяв Україні подальше постачання зброї та фінансову підтримку з боку ФРН. Цей так званий «зимовий пакет» містить і засоби для протиповітряної оборони, зокрема, Німеччина надасть Україні додатково систему ЗРК Patriot.

Нині ЗРК Patriot вважається одним із найсучасніших комплексів протиповітряної оборони в світі. Як показала практика бойового застосування його в Україні, комплекс спроможний успішно вражати гелікоптери, безпілотники, літаки, крилаті, а також балістичні й аеробалістичні ракети, зокрема, російські Х-47 «Кинджал», котрі російська пропаганда називала невразливими. Принаймні до появи в Україні ЗРК Patriot.

оренда квартири Львів

Новини