У Пентагоні прокоментували надання Україні бомб GLSDB
- Середа, 31 січня 2024
Україна отримає американські бомби GLSDB згідно з торішніми домовленостями, однак у Міноборони США не можуть підтвердити конкретні терміни передачі зброї.
Про це під час брифінгу 30 січня заявив речник Пентагону Патрік Райдер, пише Суспільне.
«Як було визнано минулого року, ми надамо Україні GLSDB (ground launch small diameter bomb) в рамках наших зусиль з надання допомоги у сфері безпеки. Однак з міркувань безпеки нашої діяльності ми не можемо підтвердити конкретні терміни», – сказав речник Пентагону.
Він наголосив, що США й надалі тісно співпрацюють з Україною та партнерами у сфері безпеки.
Як пише Reuters, бомба GLSDB дозволить українським військовим вражати цілі на удвічі більшій відстані, яку досягають ракети HIMARS.
Випробування новоствореної GLSDB відбулися 16 січня на полігоні авіабази Еглін у Флориді. Про це повідомила Reuters особа, знайома з випробуванням. Люди, проінформовані про випробування, сказали, що шість ракет були випущені над Мексиканською затокою.
План передбачав переміщення пускових установок і десятків боєголовок в Україну повітряним транспортом.
Час постачання та їхнє остаточне розгортання були секретними, щоб зберегти елемент несподіванки.
Для адміністрації Байдена рішення відправити GLSDB в Україну означає альтернативну ракету ATACMS, яку адміністрація наразі надала лише в невеликій кількості.
Компанія Boeing (BA.N) вперше звернулася до США з проханням про купівлю та відправку в Україну таких реактивних крилатих бомб восени 2022 року.
GLSDB – малогабаритні високоточні снаряди, фактично – крилата бомба. Вона створена Boeing спільно з компанією SAAB та перебувають у розробці з 2019 року. GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 із ракетним двигуном M26. Може вражати цілі на відстані 150 кілометрів.
GLSDB можна стріляти з ракетних установок, таких як системи HIMARS і M270, що стоять на озброєнні України. Бомба оснащена крилами, які дозволяють їй «ковзати» до цілі, й ракетним двигуном, що забезпечує додаткову дальність.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин