У Польщі дорікнули США за затримку допомоги Україні

Фото: Bloomberg

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський дорікнув Конгресу США за тривале зволікання з рішенням про допомогу Україні, він наголосив, що Україні вже бракує ракет до ППО, тож гуманітарна ситуація буде погіршуватися.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на заяву польського політика в ефірі CNN 11 квітня, коли росіяни завдали масованого удару по Україні і, серед іншого, повністю знищили Трипільську ТЕС.

Сікорський заявив, що такі удари по цивільній інфраструктурі є воєнним злочином, та наголосив, що Київ давно просить про розблокування допомоги США.

«Зараз ми можемо бачити, до чого призводить її відсутність. Українські ТЕС руйнують одна за іншою. Скоро українські міста можуть лишитися без світла. І я очікую, що це може означати велику хвилю біженців».

Він нагадав, як Байден приїжджав до Києва з винятковим візитом перед першою річницею повномасштабної війни і запевняв у підтримці, водночас проєкт про додаткове фінансування на підтримку України чекає рішення Конгресу фактично з серпня 2023 року.

«Закликаю знову спікера Джонсона: дайте демократії ухвалити рішення… Питання потрібно винести на голосування, щоби кошти і необхідна зброя могли постачатися Україні. Якщо цього не буде, Росія буде завдавати нових руйнувань, а довіра до США буде під питанням», – наголосив Сікорський.

Він додав, що сама Польща вже витрачає на оборону близько 4% ВВП, маючи на увазі давні дорікання експрезидента Дональда Трампа про те, що європейці роблять недостатній внесок у колективну безпеку НАТО, повністю покладаючись на США.

«І треба сказати, що ЄС і країни-члени витратили вже вдвічі більше за витрати США на допомогу Україні. Часто у США, в тому числі у Конгресі, нас підозрюють у тому, що ми «халявщики». Але цього разу ми зробили те, що правильно було зробити, і зараз потрібно, щоби США зробили те, що пообіцяв президент США», – підсумував польський політик.

Нагадаємо, 11 квітня президент Польщі Анджей Дуда сказав, що Польща обговорить можливість передачі Україні ракет до радянських систем ППО.

Глави урядів Нідерландів, Чехії та Данії у середу обговорили варіанти постачання Україні додаткового обладнання протиповітряної оборони.

оренда квартири Львів

Новини