У Польщі фермерам заборонять блокувати важливі дороги

Фото: Gazeta Wyborcza

Польські органи місцевого самоврядування у різних регіонах країни забороняють фермерам із міркувань безпеки блокувати важливі відрізки доріг.

Про це пише Gazeta Wyborcza, зазначаючи, що такі випадки є, зокрема, у Люблінському і Куявсько-Поморському воєводствах Польщі, передає Укрінформ.

Зокрема, мер міста Біла Підляська Люблінського воєводства Міхал Літвінюк заборонив протест фермерів на об’їзній дорозі міста, що становить частину швидкісної дороги S2, яка з’єднує Варшаву і кордон з Білоруссю. Приймаючи рішення про заборону з безпекових міркувань протесту фермерів в цьому місці, мер міста на сході Польщі підкреслив, що на цьому відрізку дороги упродовж дня проїжджає дуже велика кілька автомобілів, відтак її блокада означатиме параліч міста і неможливість роботи медичних, рятувальних служб, поліції. Він зазначив, що на цьому відрізку дороги рух й без того ускладнений у зв’язку з чергою вантажівок до кордону з Білоруссю. Літвінюк висловив думку, що фермери можуть протестувати на дорогах, але повинні це робити не в таких невралгічних для безпеки руху місцях.

Видання зауважує, що зі схожих причин свою заборону на протест фермерів на дорогах видали також, наприклад, представники органів місцевого самоврядування Куявсько-Поморського воєводства на півночі Польщі.

Своєю чергою фермери подають протести на ці рішення органів місцевого самоврядування до судів, аби ті дозволили їм протестувати у визначених місцях.

Як повідомлялось, із 9 лютого 2024 року біля кордону з Україною на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску, тривають акції протесту польських фермерів. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу. Фермери готують новий загальнопольський страйк із блокуванням доріг на 20 березня.

оренда квартири Львів

Новини