У Раді Європи почали підготовку до створення спецтрибуналу щодо злочинів РФ в Україні

Фото: Picture Alliance

Комітет міністрів Ради Європи 30 квітня доручив генеральному секретареві підготувати документи, які можуть потенційно призвести до укладання з Україною угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину російської агресії.

Про це написав у Twitter (X) міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Голова МЗС привітав рішення КМРЄ і подякував усім його членам, які підтримали цей крок.

«Це важливе рішення доручає генеральному секретарю РЄ підготувати необхідні документи для сприяння консультаціям в Ключовій групі з питань трибуналу та потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про його фактичне створення», – наголосив він.

Також, додав Кулеба, рішення Комітету міністрів Ради Європи схвалює подальшу роботу над можливою додатковою угодою щодо фінансування такого трибуналу.

«Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України», – підкреслив очільник українського МЗС.

«Ми продовжуємо працювати над тим, щоб повноцінно працюючий трибунал здійснював це правосуддя. Це критично не лише для всіх українців, які постраждали внаслідок російської агресії, а й для всіх народів, які прагнуть жити в мирному та безпечному світі.»

оренда квартири Львів

Новини