У РФ не вистачить ресурсів для ескалації ситуації в Молдові – прем’єр країни

Фото: News Maker

Ситуація у Молдові залишається стабільною, а Придністров’я зацікавлене у тому, щоб зберегти мир та безпеку в регіоні.

Це 1 березня заявив прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан у програмі «Dincolo de Alb și Negru» на румунському національному телебаченні, пише News Maker.

За словами Речана, Росія не може напасти на Молдову, бо країна надто далеко, а між ними – Україна.

«Росія не вистачить ресурсів для ескалації. Зрозуміло також, що Росія не може вторгнутися до Молдови військовим шляхом. З іншого боку, Молдова має достатньо потенціалу, щоб впоратися з можливою ескалацією в Придністров’ї. А придністровський регіон, як і ми, прагне миру та стабільності. Росія веде гібридну війну – багато пропаганди, дезінформації, просування певних провоєнних наративів. Але я впевнений, що їм не досягти успіху. Усі ці хвилі – скоріше інформаційна війна, ніж реальний стан справ», – зазначив Речан.

Також прем’єр запевнив, що система протиповітряної оборони України захищає і Молдову.

Нагадаємо, 23 лютого міноборони Росії двічі на день заявляло, що українські сили найближчим часом нібито планують влаштувати збройну провокацію у Придністров’ї, зобразивши наступ російської армії. Влада Молдови та України це відкинула. Крім того, 1 березня представник міністерства закордонних справ (МЗС) Росії Марія Захарова заявила, що Україна нібито готує провокації біля Придністров’я «з використанням радіоактивних матеріалів». Влада Молдови це заперечує і закликає громадян зберігати спокій.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) передбачає, що Кремль створює інформаційні умови для проведення у Придністров’ї операції під чужим прапором.

Раніше, 13 лютого, президент Молдови Майя Санду заявила, що Росія планує за допомогою протестів опозиції та із залученням людей з військовою підготовкою, а також громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії напасти на урядові будівлі та змінити владу в республіці.

Заява Санду пролунала за кілька днів після того, як президент України Володимир Зеленський, виступаючи у Брюсселі на засіданні Європейської ради, розповів, що поінформував Майю Санду про те, що українській розвідці «вдалося перехопити детальний російський план дестабілізації політичної ситуації в Молдові».

оренда квартири Львів

Новини