У РФ розпочалися дискусії, хто головний у майбутніх успіхах в районі Мар’їнки – ISW

Мар’їнка. Фото: Shutterstock

У російському інформаційному просторі акцент із дебатів про розподіл відповідальності за невеликі тактичні успіхи в районі Бахмута зміщується на триваючу наступальну операцію із захоплення Мар’їнки.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Повідомляється, що один відомий провоєнний блогер, пов’язаний з «Вагнером», заявив, що підрозділи 150-ї та 20-ї мотострілецьких дивізій (8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) та «ДНР» несуть головну відповідальність за успіхи навколо Мар’їнки. За його словами, 100-та бригада «ДНР», батальйон «Спарта», а також оперативно-тактичні групи «Каскад» і «Русич» також заслуговують на відповідальність за здобутки навколо Мар’їнки.

Зазначається, що дискусії щодо Мар’їнки збігаються з повідомленнями про прибуття чеченських сил, які візьмуть на себе відповідальність за Донецький фронт і завершать захоплення Мар’їнки та інших населених пунктів у цьому районі.

«Ці дискусії, ймовірно, спрямовані на те, щоб підірвати здатність Кадирова використовувати будь-які подальші тактичні здобутки для підвищення свого статусу і відновлення своїх воєнізованих формувань як основної нерегулярної наступальної сили після того, як сили «Вагнера» зазнали поразки і були відведені з лінії фронту.

Багато нерегулярних формувань, в першу чергу сили «ДНР», служили на Донецькому фронті і можуть бути обурені спробою Кадирова взяти на себе відповідальність за будь-який успіх після місяців виснажливих наступальних операцій.

Дискусії навколо Мар’їнки також збігаються в часі зі скоординованим нападом чеченських командирів на спонсора «Вагнера» Євгена Пригожина, що викликало суперечки між чеченськими та «вагнерівськими» командирами про те, чиї сили були більш успішними в боях в Україні. Пригожин постійно підкреслював відповідальність «Вагнера» за тактичні успіхи у Бахмуті.

Інші нерегулярні сили, можливо, намагаються повторити цю інформаційну кампанію щодо Мар’їнки та інших міст України, ймовірно, конкуруючи між собою за прихильність з боку Кремля.

Захоплення Бахмута, незважаючи на те, що воно не дало жодних оперативних переваг, дозволило Кремлю представити російській громадськості, хоча б тимчасово, російську перемогу.

Захоплення Мар’їнки, населеного пункту з довоєнним населенням 10 000 осіб, що не має жодного тактичного чи оперативного значення, ймовірно, принесе Кремлю щонайбільше незначну інформаційну вигоду.

З початку повномасштабного вторгнення російські війська просунулися менше ніж на 2 км від контрольованої у 2014 році території навколо Мар’їнки, що свідчить про те, що вся ця розмова передчасна».

оренда квартири Львів

Новини