У росіян зменшуються можливості навіть просто лякати нас злетами своєї авіації – Олексій Їжак 

Фото: defence-ua

Перерви поміж повітряними тривогами в Україні збільшились. Росіяни здебільшого атакують ракетами лише прифронтові області. А масований обстріл востаннє був 9 березня. Завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак вважає, що це свідчить про те, що можливості росіян зменшуються.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

На його думку, передовсім це пов’язано з тим, що вони економлять ракети. І, можливо, вони не відновились після пошкодження літака А-50 в Білорусі.

«Я думаю, можливості росіян постійно злітати і лякати нас – просто зменшуються. Так само як зменшуються ракети. Можливо вони накопичують ресурси до вирішальної битви. Але загалом періодичність загроз знижується по всій Україні. З лютого ми вже не маємо великих відключень світла. І поступово, крім епізодичних ударів по містах, відстань між тривогами збільшується. Причини такі:  дефіцит їхніх засобів нападу і підготовка до рішучої битви під час деокупації українських територій», – пояснив експерт.

Він вважає, що для західних регіонів України загроза наразі буде меншою,  допоки росіяни не вироблять достатньої кількості ракет. Іран наразі відмовляється постачати їм ракети, домовитись з Єгиптом не вдалось, відтак, ракет бракує.

Водночас на сході, за його словами, ситуація гірша, бо туди дістають ракети С-300, С-400, яких в росіян достатньо. Тому прифронтові міста знаходяться під загрозою цих ракет.

оренда квартири Львів

Новини