У Римі створили Міжнародну коаліцію з підтримки науки, досліджень та інновацій України

Фото: Міністерство освіти і науки

Під час Конференції з відновлення України 2025, що проходить у Римі, офіційно оголошено про створення Міжнародної коаліції з підтримки науки, досліджень та інновацій в Україні.

Тоді ж представили й підписали Римську декларацію про наміри щодо науки, досліджень та інновацій в Україні, повідомляє Міністерство освіти і науки.

«Для нас це не тимчасова ініціатива, а стратегічний курс: зробити українську науку системною, відкритою та невіддільною частиною Європейського дослідницького простору. Підписання Римської декларації – це потужний знак довіри міжнародної спільноти до цього шляху й до нашої рішучості змінюватися», – наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Метою коаліції є реагування як на нагальні потреби, так і на довгострокові виклики науково-інноваційної системи України. Зокрема, йдеться про сприяння реконструкції та модернізації дослідницької інфраструктури, підтримку українських науковців, а також визнання центральної ролі науки у відновленні держави.

Ця ініціатива є результатом спільних зусиль Міністерства освіти і науки України, Міністерства університетів і досліджень Італії, Європейської комісії та ЮНЕСКО. До коаліції також приєдналися Австрія, Велика Британія, Данія, Іспанія, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Швеція, Хорватія та ПРООН.

Вона свідчить про важливий крок у визнанні ролі науки, досліджень та інновацій як ключових опор сталого та довгострокового відновлення України.

Про створення коаліції оголосили перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, міністерка університетів і досліджень Італії Анна Марія Берніні, єврокомісарка з питань стартапів, досліджень та інновацій Катерина Захарєва та заступниця генерального директора ЮНЕСКО Лідія Артур Брітто.

Для досягнення своїх цілей коаліція:

  • координуватиме міжнародні зусилля на підтримку України;
  • формуватиме спільний порядок денний співпраці;
  • забезпечуватиме постійний структурований діалог між урядом України та міжнародними партнерами.
  • Участь у коаліції відкрита для широкого кола учасників, які підтримують розвиток наукової сфери України, зокрема:
  • державних установ;
  • міжнародних і міжурядових організацій;
  • фондів досліджень, які беруть участь у спільному фінансуванні наукових програм або інших форм міжнародної співпраці;
  • організацій, що представляють наукові установи, дослідницькі інфраструктури, національні академії наук або еквівалентні інституції;
  • приватних компаній, що інвестують у благодійність та/або у сферу досліджень і розробок (R&D);
  • неурядових організацій, які реалізують благодійні програми або проєкти у сфері досліджень і розробок;
  • фондів, банків розвитку та інших фінансових установ, які сприяють інноваційній діяльності.

Новини