У Сколівській центральній лікарні відкрили кабінет з новим рентген-апаратом

Фото: ЛОВА

Ще донедавна в Сколівській лікарні робили рентген за допомогою обладнання 80-х років минулого століття. Тепер тут встановили сучасний рентген-апарат. За допомогою нової техніки пацієнтів будуть обстежувати значно швидше та безпечніше. Пристрій FLEXAVISION SF, вартістю 7,5 мільйонів гривень, придбали коштом обласного бюджету.

Як дізнались журналісти  програми «ОЧІ» на «Першому Західному»,  обладнанням будуть користуватись одразу три громади.

Як розповіли в Сколівській лікарні, старий рентген-апарат постійно ламався і один знімок робив пів години. Відтак, за день вдавалось обстежити не більше 60 людей.  Новий апарат японського виробництва працює в сотні разів швидше: потребує лише 10 секунд. Він також менше опромінює людей і якісніше демонструє потрібну для лікаря картину внутрішніх органів.

«Ми можемо обстежувати сечовидільну систему, дихальну, кістково-суглобову та шлунково-кишковий тракт. Оскільки час роблення знімка скоротиться, тому ми зможемо прийняти більше людей», – розповіла виконувачка обов’язків завідувачки рентгенологічного відділення КНП «Сколівська центральна лікарня» Наталія Кам’янка.

Окрім Сколівської громади, апарат також буде обслуговувати пацієнтів Славської та Козівської громад. Поруч проходить траса Київ-Чоп, де через велику кількість аварій зросла потреба в рентгенівському обстеженні травмованих. Неподалік також і гірськолижні траси, де травмуються туристи.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький пообіцяв, що рентген-апаратом не будуть обмежуватись. Планують ще купити комп’ютерний томограф.

«Ми переконаємо голів тергромад, щоб вони спільним внеском доклались разом, щоб тут можна було відкрити відділення (невідкладної допомоги -ред.).  А рентген – це перший такий реалізований проект, який показав, що такі проекти можна реалізовувати під час війни», – сказав він.

оренда квартири Львів

Новини