У США сподіваються, що Байден і Сі говоритимуть частіше

Фото: CNN

Держсекретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен дав зрозуміти, що цього року контакти між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном стануть частішими.

Про це повідомляє Bloomberg, пише «Європейська правда».

«Неможливо замінити взаємодію між лідерами, особливо коли ви маєте справу з Китаєм. І я уявляю, я знаю, що ви побачите це більше цього року».

Держсекретар зазначив, що США зараз підходять до відносин з Китаєм з позиції більшої сили завдяки збільшенню інвестицій всередині країни та поліпшенню відносин за кордоном.

Нагадаємо, на початку 2024 року китайський лідер Сі Цзіньпін у листі до президента США Джо Байдена заявив, що їхні країни повинні прагнути до «мирного співіснування».

У листопаді 2023 року Байден і Сі зустрілися на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Це була їхня перша особиста зустріч за рік і перший візит Сі до Штатів за чотири роки. За кілька годин після зустрічі Байден назвав Сі Цзіньпіна «диктатором».

Міністерство закордонних справ Китаю назвало його слова вкрай «неправильною і безвідповідальною політичною маніпуляцією».

Президент України Володимир Зеленський у січні не зміг зустрітись з прем′єр міністром КНР Лі Цянем під час Давоського форуму у Швейцарії.

оренда квартири Львів

Новини