У травні на Львівщині можуть бути заморозки – синоптикиня Львівського метеоцентру

Фото: today.vn.ua

У Львові три дні поспіль фіксували температурні рекорди. 30 березня, 31 березня та 1 квітня  були найтеплішими днями від 1968 року.

Чи буде таким теплим травень і що очікувати від літа? На ці питання в програмі відповіла начальниця відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Олена Смалюх.

За її словами, вже 10 років в кліматі відбуваються зміни або так зване загальне потепління, через що взимку від’ємні температури стають аномаліями.

«З останніх десяти років, тільки один, 2021 рік, був таким, коли зима була в межах норми. Інші роки перевищували норму на 2-3-5 градусів. Наприклад, цього року весна в нас почалась 20 березня. Взагалі березень за середньодобовими показниками вийшов супераномальний тому, що перевищував кліматичні норми на 6-7 градусів. І найбільше перевищення спостерігалось в третій декаді. 25,6 градусів, які зафіксували 31 березня – перекрили абсолютний показник. За весь час наших спостережень такої температури ще не було», – каже Ольга Смалюх.

За її словами, «збилась» кліматична гармонія, відповідно, ми маємо аномалії.

«Якщо в нас в лютому і березні були повітряні маси з заходу, квітень ми також ще маємо «захід», то дуже тепер переживають наші агрометеорологи про те, що ми будемо мати в травні, коли вже все розцвіте, все зазеленіє. Не дай Боже, ці повітряні маси розвернуться, а мусять розвернутися. Як тоді бути з заморозками? А вони можливі в травні. Це дуже небезпечна ситуація», – пояснює метеорологиня.

Натомість, літо, за її прогнозами, буде теплішим на 1,5-2 градуси. Але можуть бути і прохолодні, і спекотні, і дощові періоди.

оренда квартири Львів

Новини