У центрі Львова з’явилася площа Ангелів

Фото: ЛМР

Львівська міська рада ухвалила рішення про перейменування площі Стефана Яворницького, що знаходиться перед Гарнізонним Храмом, на площу Ангелів.

Про це інформує пресслужба Львівської міськради.

 Відповідне рішення затвердили на сьогоднішньому пленарному засіданні міськради. Раніше це питання піднімали на засіданні робочої групи для розгляду пропозицій перейменування вулиць. Про перейменування зверталась і релігійна громада. Нова назва площі, що у серці Львова, уособлює і небесне воїнство, і українських героїв – всіх, хто є захисниками добра.

«Протягом останнього року робоча група активно працювала і ми перейменували практично всі вулиці у Львові, які мали той чи інший зв’язок з радянським минулими. Залишалася ще одна площа, названа іменем митрополита, який свого часу служив у Росії. Це – площа Яворського. І на попередньому засіданні ми одностайно прийняли рішення перейменувати її на площу Ангелів. Нова назва має певний символізм, про ангелів ми говоримо у широкому контексті: і  як про небесне воїнство, і як про захисників української землі», – пояснив керівник департаменту «Адміністрація міського голови», член робочої групи для розгляду пропозицій перейменування вулиць Євген Бойко.

«Назва площі символізує небесне воїнство добра і воїнів-ангелів, які сьогодні з неба оберігають свої родини, своїх дітей, і оберігають наших військових. Тобто, йдеться про світлих добрих ангелів, які є на небесах та звідти допомагають боронити нашу країну», – додав настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук.

Нагадаємо, площа Ангелів  розташована у центральній частині Львова між вулицями Театральною та Шевською.

Попередню назву вона отримала на честь уродженця Львівщини, митрополита рязанського і муромського, президента Синоду Православної російської церкви Стефана Яворського (1658р., с.Явора – 1722р., Москва, похований у Рязані, РФ).

оренда квартири Львів

Новини