У Верхньому Синьовидному ексгумували та перепоховали 54 останки бійців Червоної армії

Фото: ЛОР

У центрі  Верхнього Синьовидного на Львівщині фахівці обласного комунального підприємства Меморіально-пошуковий центр «Доля» ексгумували останки червоноармійців Другої світової війни, а також співробітників радянських органів влади повоєнного періоду.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Це перший випадок, коли кількість знайдених і перепохованих останків збіглася з обліковою документацією.

«Продовжуємо декомунізацію Львівщини. Фахівці Меморіально-пошукового центру “Доля” ексгумували з центру Верхнього Синьовидного та перепоховали на місцеве кладовище 54 останки радянських військових часів Другої світової війни та повоєнного періоду, – зазначив керівник підприємства, депутат і голова Комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.Це перший випадок, коли кількість похованих збіглася з обліковими списками. Бо під час попередніх розкопок не збігалась кількість похованих, зазначених у списку і тих, хто реально був похований. Тут кількість збіглася».

Знайдені останки було перепоховано на місцевому кладовищі.

«Роботи проводяться на виконання рішення сесії Львівської обласної ради про проведення декомунізації й деколонізації області, очищення області від маркерів радянського тоталітарного режиму, – сказав Святослав Шеремета. – Перепоховання відбулося з центру Верхнього Синьовидного на місцеве кладовище, там де і мають бути всі загиблі».

Після завершення робіт Верхньому Синьовидному фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» розпочали розкопки у центрі міста Сколе.

оренда квартири Львів

Новини