У відділках поліції Львівщини реалізовується проєкт Custody Records – Тарас Подвірний

Фото: Тарас Подвірний, фото з Фейсбуку

Перевірити умови утримання. Представник Уповноваженого з прав людини у Львівській області, депутат Львівської облради Тарас Подвірний здійснив моніторингові візити до місць утримання ув’язнених. Зокрема, він перевірив СІЗО на Городоцькій у Львові та виправну колонію в Дрогобичі.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному». 

За його словами, один з напрямків роботи Уповноваженого з прав людини – це реалізація превентивного механізму, який проваджений для того, щоб запобігти тортурам чи іншим порушенням прав людини у місцях несвободи. До них відносяться: колонії, СІЗО, геріатричні центри, психоневрологічні інтернати, тощо. Тому були вибрані СІЗО на Городоцькій у Львові та виправну колонію в Дрогобичі.

«Це був ознайомчий візит. Бо для того, щоб провести інспекцію повністю, треба один-два-три дні. Щоб обійти всі камери, приміщення, де можливі будь-які зловживання з прав людини чи тортури. Але такі порушення як тортури, вони вже відійшли в минуле. Це стосується і СІЗО, і колоній, і відділків поліції. Завдяки і нашим рекомендаціям, запрацював проєкт Custody Records, це коли ув’язненого приводять у відділок поліції і від першого кроку до останнього має бути все знято на відео. Весь його шлях має бути видно на камері: кожен його крок, дія. Цей проект вже успішно реалізовується у відділках поліції», – говорить Тарас Подвірний.  

Така система відеоспостереження, за його словами, буде функціонувати і у приміщенні Нацполіції на Стрийській, який влітку мають відкрити.

оренда квартири Львів

Новини