У війні в Україні зацікавлені торговці зброєю – Папа Франциск

Фото: Reuters

Папа Римський Франциск висловив думку, що у війні в Україні зацікавлені торговці зброєю: «інтереси в цій війні не тільки пов’язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею зброєю».

Про це Папа Франциск заявив, повертаючись із поїздки до французького Марселя, на борту літака, пише Reuters, повідомляє Українська правда.  

«Мені здається, що інтереси в цій війні не тільки пов’язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею зброєю.

Ми не повинні грати в ігри з мученицькою смертю цього народу. Ми повинні допомогти їм вирішити речі… Я зараз бачу, що деякі країни рухаються назад, не хочуть давати (Україні) зброю. Починається процес, в якому мученик безумовно, буде український народ, і це неприємно».

Папа Франциск у суботу припустив, що деякі країни «грають» з Україною, спочатку надаючи зброю, а потім відмовляючись від своїх зобов’язань.

Франциск зробив ці коментарі відповідаючи на запитання журналіста про те, чи засмучений він, що його спроби встановити мир не увінчалися успіхом. Він сказав, що відчуває «деяке розчарування», а потім почав навмання говорити про військову промисловість і війну.

Речник Ватикану Маттео Бруні надав роз’яснення слів Франциска. Бруні підкреслив, що Папа не займає позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну чи припинити її надсилання: «Це був роздум про наслідки збройної промисловості: Папа сказав, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, а залишають їх платити людям, як-от українцям, які гинуть мученицькою смертю».

Нагадаємо, 25 серпня Франциск виступив перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі. У своїй промові понтифік сказав таке: «Ніколи не забувайте про спадщину. Ви – нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії – великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. Ви – нащадки великої Матінки Росії, крокуйте вперед з цим. І дякую вам – дякую за ваш спосіб бути, за ваш спосіб бути росіянами».

На слова Папи відреагували в українському МЗС, заявивши, що Франциск поширює російські великодержавні ідеї, якими Кремль виправдовує вбивства українців.

На початку вересня Українські Греко-Католицькі єпископи зустрілися із Папою Франциском і заявили йому, що вихваляння імперського минулого Росії «завдало болю українському народу».

оренда квартири Львів

Новини