«Примарні шанси». Селезньов про те, чого очікувати від ворога під Авдіївкою та на Куп’янському напрямку

Фото: ЗСУ

Росіяни не полишають спроб оточити Авдіївку, активно застосовують авіацію, але ЗСУ тримають оборону і завдають ворогові значних втрат. Що відбувається на фронтах, якою є ситуація на Авдіївському і Куп’янському напрямках, чи відбувається наше просування на лівому березі Дніпра та чи дійсно на аеродром у Бельбеку прибули МіГи – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» військовий експерт Владислав Селезньов.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Радіо Свобода

В Авдіївці система оборони більш потужна, ніж була під Бахмутом

– Жартома кажуть що лишень треба було головнокомандувачу Валерію Залужному відвідати Авдіївку, як ми побачили вражаючі втрати ворога. Що відбувається там зараз?

– Сили оборони під Авдіївкою перетворюють на попіл величезну кількість особового складу ворожої армії та бронетехніки. Цифри вражають, проте ворог, знаючи що там дуже потужна інженерна мережа фортифікаційних споруд, і далі пре у лобові, м’ясні штурми. Можливо, вони марять, що зможуть реалізувати той самий план, що у Бахмуті. Там за 10 місяців штурму вони втратили до 100 тисяч своїх вояків вбитими та пораненими. Однак в Авдіївці система оборони більш потужна,це значить, що у ворога примарний шанс на бодай якийсь успіх.

Є інформація, що росіяни таким чином хотіли зробити подарунок диктатору Путіну. Мовляв, коли той був у Ростові на Дону, генерали планували відзвітувати і про взяття Авдіївки. Але не сталося.

У будь-якому разі, ситуація у районі Авдіївки залишається досить складною, бо ворог насправді має там чимало ресурсів. Якщо українській армії вистарчить ресурсів, зокрема артилерії, то ворогові нічого не вдасться. Якщо нам їх буде бракувати, то ЗСУ відійдуть дещо західніше.

Без Авдіївки ворог не може просуватися далі на захід

– Чим важлива Авдіївка для ворога, які переваги від її захоплення?

– Без Авдіївки неможливо просуватися далі на захід, щоб окупувати всю Донецьку область. Адже Путін мріє завоювати увесь Донбас. Якщо 95% Луганщини перебувають зараз під контролем ворожої армії, то з Донеччиною у ворога – кепські справи. А по-друге, російські генерали дуже нервують, бо раніше українські морпіхи фактично взяли під контроль Опитне (згодом, через активну роботу авіації та артилерії РФ мусіли дещо відійти). А ми ж знаємо, що за Опитним починається район аеропорту – передмістя Донецька і відомі усім українцям Піски. Росіяни ж розповідали, що Донецьк з РФ назавжди, а тут виявляється, що є варіанти. Тому ворог докладає зусилля, щоб відтіснити Сили оборони якнайдалі.

Фото: ArmyInform

Стратегічна мета ворога окупувати Харківщину по лівому березі річки Оскіл

– Куп’янський напрямок – яка ситуація зараз там?

Там зараз щойно сформована на території РФ армія. Вірніше, недосформована. Рівень укомплектованості особовим складом там 80%, щодо техніки та зброї – десь 50%. Хоча це не заважає росіянам активно наступати на цьому напрямку. Їхня стратегічна мета очевидна – намагаються окупувати Харківщину по лівому березі річки Оскіл. Дивно, що військово-цивільна адміністрація окупаційних сил зараз дислокується у Бєлгороді і називається ВЦА Харківської області, адже ворог не контролює ці землі.

З одного боку, бої йдуть в районі Авдіївки, а з іншого – на Куп’янському напрямку. Чи матиме ворог успіх на цій ділянці фронту? Щонайменше тричі він за останні три місяці намагався атакувати і нічого у нього не виходило.

Фото: Радіо Свобода

ЗСУ фіксують позиції вздовж залізничної колії південніше Бахмута

– Ділянки, де успішно триває наш наступ, – це південь від Бахмута – яким є ваш аналіз цієї частини фронту?

– Так, південніше від Бахмуту наші штурмові загони фіксують позиції вздовж залізничної колії, яка з’єднує окуповані Бахмут з Горлівкою. Ворог щораз намагається контратакувати, але невдало. Залізнична колія, до речі, проходить по дуже високому насипу, який дозволяє надійно закріпитися нашим передовим загонам. Ворог змушений відступати до автомобільної дороги між Горлівкою та Бахмутом і там чинити спротив Силам оборони.

Фото: ЗСУ

Воювати з ворогом на лівобережжі Херсонщини дуже непросто

– У російських, так званих, «воєнблогерів», зараз чергова паніка, кричать, що українці почали наступ на лівому березі Дніпра. Також про це говорить і американський «Інститут вивчення війни»…

– Звісно ж, ми прагнемо перемог Сил Оборони. Але війна справа рутинна. Очевидно, що воювати з ворогом, який має на лівобережжі Херсонщини багато війська дуже непросто. Знову ж впираємося у ресурси, але тут задачі ще складніші, бо потрібно форсувати Дніпро – переміщувати зброю, бронетехніку. Відстань між правим та лівим берегами Дніпра близько 1000 метрів і навести понтонно-мостову переправу та убезпечити її від впливу ворожої артилерії і авіації надскладне завдання.

Тому робота щодо знищення особового складу та засобів ворога буде тривати, а от щодо більших операцій маю дуже стриманий оптимізм.

Мапа: ISW

Найближчим часом ворог застосує ракети і дрони

– Уже понад 25 діб росіяни не використовували стратегічну авіацію. Також знизилася кількість «Шахедів», які атакують Україну. Коли чекати масштабні удари?

– Ракетний терор буде триватиаж до повного завершення повномасштабної російсько-української війни. Ворог зараз накопичує відповідні ресурси. Найближчим часом ми побачимо ті самі масштабні ракетні та дронові атаки з використанням усіх компонентів наземного, морського та повітряного базування. Росіяни за рахунок масованості намагатимуться «причавити» українську систему протиповітряної оборони.

Фото: ЗСУ

На жаль, ворог не змінює свої плани щодо знищення України, як держави, а українців, як частини європейської спільноти. Відповідно, війна буде тривати далі і ворогові абсолютно байдуже щодо супутніх втрат. Він буде цілити по військових об’єктах, по інфраструктурі, зокрема енергетичній, а на те, що через це будуть гинути мирні мешканці Путіну і його поплічникам байдуже.

Зараз у нас затишшя перед бурею. У 2022 ракетний терор розпочався 10 жовтня, цього року він буде трохи пізніше, це пов’язано з погодними умовами і можливостями українських систем протиповітряної оборони. Тож не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, бо це точно збереже ваше життя.

Будемо мати вичерпну інформацію щодо МіГів у Бельбеку

– Якою є ваша думка щодо передислокації літаків МіГ, які можуть нести ракети «Кинджал», до Бельбеку? Чи справді росіяни планують патрулювати ними Чорне море, особливо зважаючи, що вони не створені для цього?

– Над акваторією Чорного моря виконувати таку місію їм буде досить складно. Що це насправді – чи інформаційно-психологічна операція, за участі Путіна, чи передислокація таки відбулася насправді, скоро дізнаємось. Очі української розвідки у Севастополі точно є, а значить будемо мати вичерпну та перевірену інформацію.

В будь-якому випадку, МіГ-31 на летовищі Бельбек, це робота для наших партизанів, операторів дронів і ракетних комплексів, аби їх знищити.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Стас Гордієнко, Уляна Лаврик

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини