Учора в енергосистемі зафіксовано новий рекорд споживання: довелося брати допомогу з Румунії

Фото: Укренерго

Учора, 16 серпня, в Україні зафіксований новий літній рекорд споживання, довелося брати аварійну допомогу від енергосистеми Румунії.

Про це повідомляє Укренерго.

«Вчора, 16 серпня, в енергосистемі о 21:00 був зафіксований новий літній рекорд споживання. Він на 0,4% перевищив попередній максимум, який був 19 липня.

Водночас, через зменшення світового дня та хмарну погоду в деяких регіонах сонячні електростанції виробляли менше електроенергії у вечірні години, коли споживання було найвищим. Обсяг імпорту, який відбувався, був недостатній для компенсації різниці між споживанням та виробництвом.

Тому «Укренерго» брало аварійну допомогу у Румунії з 19:00 до 22:00 потужністю 400 МВт щогодини для забезпечення споживання.»

В компанії зазначають, сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 645 МВт. Експорт відсутній.

Разом з тим, через нічну ракетну атаку було знеструмлено 10 тис. споживачів на Дніпропетровщині. Наразі енергоживлення відновлено у повному обсязі.

Також через обстріли зафіксовані нові пошкодження у електромережах на Харківщині, Херсонщині та Донеччині.

Загалом, через бойові дії знеструмлено 429 населених пунктів. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації.

«Продовжуються ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на деяких атомних енергоблоках. Вони мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Тому в енергосистемі дуже обмежені можливості для покриття високого споживання».

оренда квартири Львів

Новини