Удари по російських НПЗ вплинуть на бюджет агресора та логістику армії – Іван Тимочко

Фото: SotnikovNews

На тлі атак на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) ціни на бензин у РФ сягнули піврічного максимуму. За тонну бензину АІ-95 вперше за шість місяців дають 60 000 рублів. Також там здорожчали інші види палива.

Які ще наслідки можуть чекати Росію через удари по нафтопереробних заводах – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

«Нафтогазові галузі є бюджетоутворюючими для Росії. Тобто, це те, на чому будується російська економіка. Не на високотехнологічних новаціях, не на аграрних напрямках чи космічних галузях. Росіяни «вилетіли» і втрачають репутацію на міжнародному ринку зброї. І зараз знищуються не просто нафтові свердловини, а центри, куди стікається нафта, де вона переробляється, завантажується. Останні удари, що ми бачили, відбувались на Балтиці та в глибині Росії. Тобто, це напрямки, які відповідають за імпорт нафтопродуктів або виготовлення палива для російської армії», – говорить військовослужбовець.

На його думку, це призведе також до падіння на міжнародних ринках акцій нафтових компаній РФ.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Росіяни зараз не зможуть заключати середньострокові чи довготермінові угоди на продаж нафти чи продукти з них, оскільки немає гарантій, що яка країна чи компанія, яка хоче мати безперебійне виробництво чи постачання нафтопродуктів, буде їх отримувати. Звичайно, це короткострокові успіхи, але вони дадуть результати в далекій перспективі», – переконаний  Іван Тимочко.

Крім того, на його думку, це вплине і на армію. Бо вся логістика в росіян побудована на паливі або паливо-мастильних матеріалах.

оренда квартири Львів

Новини