Удари по тилах РФ можуть посіяти паніку серед окупантів на фронті – ISW
- Понеділок, 21 серпня 2023
Українські удари по тилових районах РФ погіршують моральний дух російських військ, що може загрожувати стабільності оборони окупантів на багатьох критичних ділянках фронту.
Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
«Російські фронтові підрозділи, особливо на півдні України, часто стикалися з проблемою зниження морального духу після українських ударів по тилових районах. Проблеми морального духу можуть швидко посилитися і поширитися серед російських фронтових підрозділів, якщо один підрозділ під тиском розпадеться, що може посіяти паніку і значно знизити боєздатність інших російських сил».
Повідомляється, що російські «воєнкори» розкритикували Міноборони РФ за те, що не запобігло атаці безпілотника на авіабазу «Сольці» в Новгородській області 19 серпня та применшило серйозність пошкоджень літаків, які там базувалися.
«Міноборони заявило, що російські війська збили український безпілотник зі стрілецької зброї і що пожежа пошкодила один літак, але пожежники швидко загасили вогонь. Знімки, опубліковані 20 серпня, показують, що на авіабазі «Сольці» горить надзвуковий бомбардувальник дальнього радіусу дії Ту-22М3 (кодова назва НАТО Backfire-C). Російське інсайдерське джерело стверджує, що вогонь пошкодив або повністю знищив два літаки. Кілька російських «воєнкорів» стверджували, що українські сили використовували невеликий і відносно недорогий квадрокоптер для проведення атаки, та критикували Міноборони РФ за те, що не зберігало літаки в ангарах. Вони зазначали, що навіть елементарні захисні конструкції і сітки надійно захищають від квадрокоптерів», – йдеться у звіті інституту.
В ISW вважають, що пошкодження або навіть знищення двох літаків Ту-22М3 саме по собі не призведе до значних наслідків з військової точки зору, але реакція російських провоєнних блогерів на атаку демонструє, як такі удари по тилу сприяють більш масштабним зусиллям України з погіршення бойового духу російських військових.
Інститут вивчення війни також вважає, що Кремлю вдалося добитись часткового успіху у розформуванні «Вагнера». Зокрема, командири «Вагнера» звинуватили двох своїх високопоставлених представників у зраді на користь ПВК «Редут», яка афілійована з Міноборони РФ.
Командир «Вагнера» Антон Єлізаров (позивний «Лотос») заявив, що Андрій Трошев (відомий як «Сєдой») залишив ПВК разом з іншим командиром, якого пізніше ідентифікували як Вадима В. (прізвисько «Хрусталь»). Єлізаров стверджував, що Трошев ніколи не командував підрозділами «Вагнера» і не входив до Ради командирів «Вагнера». Натомість Євген Пригожин неодноразово представляв Трошева як свого особистого представника і директора пов’язаної з «Вагнером» «Ліги захисту інтересів ветеранів локальних воєн і військових конфліктів».
«Трошев був близькою довіреною особою Пригожина і, як повідомляється, встановив зв’язки з Путіним і Міноборони Росії завдяки своїй роботі з «Вагнером». Трошев раніше звертався до президента Росії Володимира Путіна від імені «Вагнера», а 29 червня Путін назвав його пов’язаним з Кремлем командиром «Вагнера».
Командир «Вагнера» на прізвисько «Колдун» стверджував, що «Хрусталь», який очолював кадровий відділ «Вагнера», зараз телефонує бійцям «Вагнера», щоб завербувати їх до нової ПВК для операцій в Африці. [35] Пов’язаний з «Вагнером» «воєнкор» і командири «Вагнера» критикували Трошева і «Хрусталя» за боягузтво і численні особисті та професійні невдачі, а також стверджували, що військові командири «Вагнера» не покинули ПВК», – йдеться у звіті інституту.
Зрада Трошева і «Хрусталя», наголошує ISW, може свідчити про зростаючий розкол у керівництві «Вагнера», що вказує на те, що зусилля Кремля і Міноборони РФ з розформування «Вагнера» частково увінчалися успіхом.
«Очевидно, Кремль і МО РФ використовують Трошева і «Хрусталя» для вербування бійців і командирів «Вагнера» під обіцянки нових місій в Африці, одночасно висуваючи умови для обмеження контингенту Пригожина від продовження операцій в Африці і на Близькому Сході. Публічне засудження Трошева і «Хрусталя» джерелами «Вагнера» як боягузів може свідчити про те, що командири намагаються утримати інших командирів і представників «Вагнера» від виходу з ПВК», – вважають американські аналітики.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин